Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. TBB’den Kayseri’ye ‘depremzede’ övgüsü

TBB’den Kayseri’ye ‘depremzede’ övgüsü

ateshaber ateshaber -
33 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin, Lider Dr. Memduh Büyükkılıç talimatıyla yüzyılın felaketinin yaşandığı zelzele bölgesindeki takviyeleri, Türkiye Belediyeler Birliği’nin müddetli yayını ‘İller & Belediyeler’ mecmuasında geniş yer buldu.

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki zelzele afetinde, yaşanan yıkımın tesirlerinin giderilmesi, depremzede vatandaşların yaralarının sarılması için gerçekleştirdiği yardım ve takviyeleri ile takdir toplayan Lider Büyükkılıç idaresindeki Büyükşehir Belediyesi’ne TBB’nin mecmuasında yer verildi.

‘TÜRKİYE, DEVLETİ VE MİLLETİYLE ZORLUKLARA GÖĞÜS GERER’ BAŞLIĞI İLE YER BULDU

Asrın felaketi halinde nitelendirilen iki yıkıcı zelzele sonrasındaki yardım ve takviye konusunda bölgeye birinci ulaşan kent ve belediyelerden olan Kayseri ve Büyükşehir Belediyesi, TBB’nin vadeli yayını ‘İller & Belediyeler’ mecmuasında, icraatlarıyla geniş yer buldu. Mecmuada 4 sayfa ayrılan ve ‘Türkiye, Devleti ve Milletiyle Zorluklara Göğüs Gerer’ başlığı ile yayımlanan kısımda zelzele bölgesinde hayata geçirilen hizmetler ile gerçekleştirilen katkılar ile dayanaklar tüm istikametiyle anlatıldı.

“BİRLİK VE BERABERLİK TABLOSU BİZLERİ YİNE AYAĞA KALDIRDI”

Başkan Büyükkılıç’ın birlik ve beraberlik iletisi verdiği TBB mecmuasında, “Ülkemiz, 6 Şubat sabahı büyük bir sarsıntı felaketi yaşadı. Dünyada eşi gibisi görülmedik biçimde üst üste yaşanan güçlü zelzelelerin ve artçıların yol açtığı yıkımlar, tüm Türkiye’yi yasa boğarken, devletimizin ve milletimizin sarsıntının birinci anlarından itibaren ortaya koyduğu birlik ve beraberlik tablosu bizleri tekrar ayağa kaldırdı” tabirlerine yer verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir