Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Rakip olacaklardı: Siri, ChatGPT desteği alıyor!

Rakip olacaklardı: Siri, ChatGPT desteği alıyor!

ateshaber ateshaber -
20 0

OpenAI bir süre önce ChatGPT iOS uygulamasını duyurdu. Uygulama App Store’da zirveye otururken, geliştiriciden yeni özellikler de gecikmedi. En son sürüm artık Siri entegrasyonunu destekliyor ve kullanıcıların sesli komutlar ile ChatGPT’yi kullanmasına olanak tanıyor.

ChatGPT iOS uygulaması, Siri ile entegre olacak

ChatGPT için yapılan son güncelleme, birkaç dikkate değer özellikle geliyor. Bu yeniliklerden ilki, iPhone sahipleri artık sesli komutlar ile Siri üzerinden ChatGPT aracını kullanabilecek. Yapay zekayı Siri asistanına entegre eden OpenAI, konuşma tanıma teknolojisinden yararlanıyor.

Güncelleme ayrıca kullanıcıların ChatGPT isteklerini kısayol olarak saklamasına izin verecek. Bu özellik, kullanıcıların ChatGPT ile diğer uygulamalar arasındaki entegrasyonu artıracak. Buna göre yapay zeka; mesajlaşma veya not alma uygulamalarıyla yanıtları paylaşabilecek.

Dikkat çeken bir diğer değişiklik ise ChatGPT cevaplarının farklı uygulamalara aktarmalarını sağlayan “sürükle ve bırak” desteği oldu. Bu hızlı hareket sayesinde cevaplarınızı doğrudan not uygulamasına kaydedebilir veya e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra artık iPad’de de ChatGPT kullanılabilecek. iPad uygulaması tablet ekranlarına göre tamamen optimize edildi. Böylece tam ekran deneyimi kusursuz hale geldi.

Geçtiğimiz günlerde Apple CEO’su Tim Cook ChatGPT hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. CEO Cook, ChatGPT gibi araçları günlük hayatta kullanmaya başladığını söyledi. Ancak önyargı ve yanlış bilgilendirme gibi kaygıları ele almanın zamanı geldiğini bildirdi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir