Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bandırma’da derinlemesine kıyı paklığı… 1 saatte 780 kilogram atık çıktı

Bandırma’da derinlemesine kıyı paklığı… 1 saatte 780 kilogram atık çıktı

ateshaber ateshaber -
17 0

BALIKESİR (İGFA) – Marmara Belediyeler Birliği tarafından ilan edilen “8 Haziran Marmara Denizi Günü” aktiflikleri kapsamında düzenlenen kıyı paklığı aktifliği, Marmara Denizi’ne kıyısı olan tüm vilayet ve ilçelerle birlikte Bandırma’da; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma Belediyesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin iş birliğiyle gerçekleştirildi.

Marmara Denizi’nin korunması ve biyoçeşitlilik konusundaki farkındalığın arttırılması gayesiyle gerçekleştirilen etkinliklerle #MarmaraHepimizin iletisinin iletilmesi hedeflendi.

Bandırma Belediye Lider Yardımcısı Ozan Onur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Daire Lideri Koray Başa, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir ile bir arada çeşitli kamu kurumlarının, sivil toplum örgütlerinin, öğrencilerin ve vatandaşların ağır iştirak gösterdiği Bandırma kıyı bandındaki kıyı paklığı etkinliğinde, yalnızca 1 saat içerisinde denizden 780 kg atık çıkarıldı. Atıkların %80’i geri dönüşebilir nitelikte olduğu için geri dönüşüm tesisine gönderildi. Bu sayede, atıkların hakikat bir halde yönetilmesi sağlanırken geri dönüşüm sürecine de katkıda bulunuldu.

Marmara Denizi Günü aktiflikleri, biyoçeşitlilik temasıyla öne çıktı.

Etkinlikte, Marmara Denizi’nin varlıklı ekosistemi ve içerdiği biyoçeşitlilik teması öne çıkarılarak, Marmara Denizi’nin korunması ve sürdürülebilirliği hususlarına odaklanıldı. Gerçekleştirilen kıyı paklığı aktiflikleri Marmara Denizi’nin pak ve sağlıklı bir geleceğe sahip olması için atılan somut bir adım oldu. Bölgedeki deniz ekosisteminin korunması için atılan bu kıymetli adım vatandaşların da sürece dahil olmasını sağladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir