Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Netflix’ten Avatar müjdesi: Son hava bükücü geri dönüyor

Netflix’ten Avatar müjdesi: Son hava bükücü geri dönüyor

ateshaber ateshaber -
22 0

İlk kez 2020 yılında gerçekleştirilen ve Netflix’in orijinal yapımları öncesinde çıkan intronun sesinden yola çıkarak oluşturulmuş Tudum etkinliği bu yıl Brezilya’da düzenlendi. Son iki yıldır sanal olarak hayat bulan etkinlik, bu sene yıldızların ve hayranların katılımı ile Sao Paulo kentinde gerçekleşti.

Avatar Aang geri dönüyor

Etkinliğin tekrar yüz yüze yapılmaya başlanması ile Netlix‘ten bomba haberler de geldi. Netflix’in duyurduğu yapımlar arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de kuşkusuz Avatar: The Last Airbender oldu. Nickelodeon’un efsanevi animasyonundan uyarlanan dizi 2024 yılında bizlerle olacak.

Yapımın orijinalinde olduğu gibi dizi, insanların dört elemente hükmetmeyi öğrenebildiği bir dünyada geçiyor: Su, Ateş, Hava ve Toprak. Dizide Son Hava Bükücü olarak anılan on iki yaşındaki Aang karakterini Gordon Cormier canlandıracak.

Buz içerisinde geçen yüz yılın ardından Ateş Ulusu’nun fetih planları yaptığı bir dünyaya uyanan Aang, dünyayı kurtarmak için öncelikle diğer üç elementte uzmanlaşması gerekecek. Aang’e bu macerada ise tabi ki su kabilesinden iki kardeş olanr Katara ve Sokka eşlik edecek. Katara ve Sokka rolünde ise Kiawentiio ve Ian Ousley bulunacak.

Ateş Ulusu’nun sürgündeki prensi Zuko karakterinde ise Dallas Liu’yu göreceğiz. Aang’ı yakalamayı kendisine amaç edinen Zuko’nun seri boyuncaki gelişimi de bir diğer dikkat çeken hikaye olacaktır. Netfliz tarafından paylaşılan fragmanda ise maalesef herhangi bir detay bulunmuyor. Ancak ilerleyen dönemde yeni dizi hakkında daha fazla görsel destek sunulacaktır.

Diğer yandan Avatar: Son Hava Bükücü orijinal serisinin yaratıcıları olan Michael DiMartino ve Bryan Konietzko bu projeden ayrılmışlardı. Bu yüzden yeni Netflix serisinin, orijinal yapıma ne kadar sadık kalacağı da büyük bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor.

Umarız Netflix’in yeni yapımı bundan 2010 yılında gösterime giren Son Hava Bükücü filmi ile aynı kaderi paylaşmaz. Peki siz Netflix ve Avatar: Son Hava bükücü pojesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir