Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Sakarya kuzey kıyılarında ‘hayat mesaisi’ başladı

Sakarya kuzey kıyılarında ‘hayat mesaisi’ başladı

ateshaber ateshaber -
28 0

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl vazifelerini muvaffakiyetle sürdüren ‘Hayat Timi’ olarak bilinen Büyükşehir İtfaiyesi Cankurtaran Timi grupları, 15 Haziran itibariyle misyonlarına başladı. Karasu, Kaynarca ve Kocaali ilçe kıyıları ile Kocaali Bayanlar Plajı’nda yaklaşık 55 kilometrelik bir sorumluluk alanında 69 cankurtaran, 45 farklı kulede ‘hayat mesaisi’ için misyon aldı. 6 jetski, 2 atv aracı, 1 4×4 arazi aracı ile kıyılarda pür dükkat nöbet tutan cankurtaranlar, bu yıl tatil dönemini sıfır kayıpla tamamlamak istiyor.

Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Büyük, Karasu Kıyısı’nda vazife yapan cankurtaran timini ziyaret etti. Hazırlanan kuleleri, harekat merkezini ve envanteri inceleyen Ulu, vatandaşların hayatı için ehemmiyet taşıyan tüm detaylara büyük bir hassasiyetle sarılmaları için gruplara talimat verdi.

Karasu Belediye Lideri İshak Sarı, Kocaali Belediye Lider Ahmet Acar, Kaynarca Belediye Lideri Murat Kefli ile birlikte cankurtaran timi ile görüşen Şanlı, bu yıl tatilcilerin can güvenliği için önlemleri azamî düzeye çıkardıklarını belirterek “Hedef sıfır kayıp” vurgusu yaptı. Ulu, ayrıyeten vatandaşlara kıymetli bir ikaz yaparak, “Bizim vazife almadığımız hiçbir noktada lütfen denize girmeyin” dedi.

Sakarya’nın zenginliklerine dikkat çeken ve kıyıda tüm detayların düşünüldüğünü belirten Ulu, “Sahip olduğu göl, ırmak, yayla, deniz ve longoz üzere avantajlar sayesinde bir turizm kenti. Bilhassa yaz aylarında Kaynarca, Karasu ve Kocaali kıyılarımızda canlılığın son derece artığı ve adeta turizm cenneti olan kuzey kıyılarımızda yeni bir döneme başlıyoruz. Bu yaz döneminde da önceliğimiz vatandaşlarımız. Hafızalarımızda; kayıpsız, acısız ve yalnızca hoş anılarla kalsın diye gruplarımızı son derece ihtimamlı eğitimlerden geçirdik. Dünyadan ülkemizden ve kentimizin dört bir yanından gelen turistlere inançlı ve huzurlu bir ortam sunmak için tüm detayları düşündük ve bu yıl gayemiz bir kardeşimizin canından olmamasıdır. Dönemimiz iyi olsun” sözlerini kullandı.

Yüce, bölgede yapılan çalışmaları anlatırken, “Oluşturduğumuz ‘Hayat Timi’ ile kıyılarımızdan can güvenliğini ele alıyoruz. Bu konularda vatandaşlarımızdan da bir isteğimiz var. Cankurtaran olmayan bölgelerde denize girmek tehlikeli olduğu için bu bölgelerde denize girmemeniz. Gerekli bölgelere ilgili tabelalarımızı asmış olup vatandaşlarımızdan bu bahiste hassasiyet bekliyoruz. Bunların yanı sıra Karasu ve Kocaali kıyılarımızda inançlı bölgeler yaptık. Bilhassa denizin dalgalı olduğu devirlerde cankurtaranlarımızın tavsiyelerini dikkate almak çok kıymetli bir konu. Sıfır kayıpla dönemi bitirmeyi temenni ediyoruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir