Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Netflix en ucuz paket kaldırılıyor: Reklamlı paketler yolda mı?

Netflix en ucuz paket kaldırılıyor: Reklamlı paketler yolda mı?

ateshaber ateshaber -
25 0

Gündemi uzun süredir şifre paylaşma cezaları, abonelik sistemlerinin değişmesi vs. gibi konularla meşgul eden Netflix yine gündemde. Kullanıcılarına adeta “icat çıkarma yav” dedirten yeni özellikleri duyuran Netflix en ucuz paketi kaldırdığını belirtti. Kullanıcıların aklınaysa acaba reklamlı paketler mi geliyor sorus geldi. İşte konuyla ilgili detaylar…

Netflix’te yeni dönem: En ucuz paket kaldırıldı!

Kanada bölgesinden gelen haberlere göre, Netflix en ucuz fiyatlı paketi kaldırıyor. Kullanıcılar için düşük kalitelerde içerik izleme şansı sunan temel paket Kanada kullanıcıları için kaldırıldı. Netflix’in yaptığı bu hamleye bakıldığında hizmet paketlerini kıstığı görülüyor. Bu durumun farklı sonuçlara yol açması da bekleniyor.

Beklenen sonuçlar arasından biri de reklamlı paketlerin gelmesi. Netflix bugüne kadar hiçbir bölgede reklamlı içerik izleme sistemini kullanıcılarına sunmadı. Ancak dünya genelinde artan maliyetler ve rekabet ortamı Netflix’i de bu duruma zorlamış olabilir. Ayrıca kullanıcılar içinde fiyat yönünden avantajlı bir durum sunabilir.

Bu durumun maliyetlerine yansıma şekline baktığımızdaysa Kanada’da temel paketin aylık maliyeti 10 Kanada doları civarında. Bu durum standart pakete geldiğindeyse 16 Kanada doları civarına denk geliyor. Ancak reklamlı temel paket maliyeti ise sadece 6 dolar civarında. Bu yeni paket düzenlemesi reklam izlemeyi sevmeyen temel paket kullanıcılarını platformdan uzaklaştırabilir. Ancak paket fiyatının düşmesi yeni Netflix abonelerinin sayısını arttırabilir.

Globalde reklamlı paketlerin gelmesi veya temel paketin diğer ülkelerden kaldırılması konusunda net bir açıklama yok. Netflix’in böyle bir hamle de bulunma düşüncesi varsa bunu yakın tarihlerde resmi olarak duyuracaktır. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir