Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Bayram trafiğinde kalmayın: İşte en çok kullanılan trafik uygulamaları!

Bayram trafiğinde kalmayın: İşte en çok kullanılan trafik uygulamaları!

ateshaber ateshaber -
25 0

Bayram tatilinin gelmesiyle birlikte otoyollardaki yoğunlukta artmaya başladı. Ancak ShiftDelete.Net ekibi otoyollarda tıkılı kalmamanız için imdadınıza yetişti. Sizler için bayramda trafikte kalmanızı engelleyecek en iyi trafik uygulamalarını listeledik. İşte karşınızda en iyi trafik uygulamaları!

Trafikte kalmaya son! En çok kullanılan trafik uygulamaları

1- Yandex Navi

Türkiye’de ve dünyada oldukça popüler olan Yandex Navi uygulaması en çok kullanılanlar arasında. Yandex Navi sayesinde anlık olarak trafik durumunu görebilirsiniz. Bu sayede yolculuk esnasında çizdiğiniz rotayı trafiğin sıkışması esnasında alternatif rotalar ile tekrar düzenleyebilir ve trafiğe hiç takılmadan yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

2- Google Maps

Google tarafından geliştirilen ve bir dönem street view görüntüleri için sokak sokak gezen Maps işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Birçok Android kullanıcısının telefonlarında halihazırda yüklü olarak gelen uygulama hem anlık trafik durumunu hem de birkaç farklı alternatif rotayı görmenizi sağlıyor. Ayrıca uygulama içerisinden özellikle şehir içindeyseniz gitmek istediğiniz noktalara toplu taşıma ile nasıl gidebileceğinizde anlatılıyor.

3-TOMTOM GO Mobile

Normalde navigasyon cihazları üreten bir firma olan TomTom’un kendi yazılımıyla piyasa sunduğu Go Mobile birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Go Mobile ihbar edilmiş trafik kazaları, yol çalışamları, ücretli geçişleri ayrıca trafik durumunu ayrıntılı olarak gösteriyor. Bir dönem Renault markası ile Türkiye’de opsiyon isimlerinde adı geçen TomTom bunların yanında çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz haritaları da size sunuyor. Özellikle ülkemizin doğu kesimlerine gidecek sürücüler telefon hatlarının çekmediği bölgelerde rahatça TomTom’u kullanabilirler.

4-Waze

Eğer yurtdışında otomobil sürme deneyiminiz olduysa mutlaka Waze uygulamasından haberiniz vardır. Türkiye’de belirli bir kitleye hitap eden Waze, yurtdışında birçok kullanıcı tarafından tercih edilmekte. Trafik, yol durumu, yol çalışmaları vb. bildirimleri anlık olarak paylaşan Waze bunların yanında birkaç sosyal özellikte sunuyor. Türkiye’de birçok kullanıcı tarafından tercih edilse de bazen harita konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor.

Bayram yolculuğunda sizi bunaltıcı trafikten kurtaracak uygulamaların da isimlerini verdiğimize göre geriye tek bir şey kalıyor. Dikkatli ve güvenli bir şekilde araç kullanmanız. Unutmayın bir yerlere 10 dakika daha erken varmış olmak canınızdan ve sevdiklerinizden daha kıymetli değil. İyi yolculuklar…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir