Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Neden BMW iX kullanıyorum?

Neden BMW iX kullanıyorum?

ateshaber ateshaber -
28 0

Otomotiv sektörü gün geçtikçe elektriklenirken içten yanmalı motorlara veda etmeye başlıyoruz. Önümüzdeki yıllardan itibaren birçok otomobil üreticisi sadece elektrikli modeller üretecek ve bu geçişi hızla gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. SDN Kurucusu Hakkı Alkan, uzun süredir kullandığı tam elektrikli BMW iX’i neden kullandığını anlattı.

Neden BMW iX kullanıyorum?

BMW Elektriğin Öncüleri hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın

BMW iX, BMW’nin tam elektrikli SUV modeli olup iki elektrik motorundan güç alıyor. Toplamda 500 beygir gücüne sahip olan bu motorlar sayesinde araç, 0-100 km/s hızlanmasını 5 saniyenin altına düşürebiliyor.

Sürücü destek sistemleriyle ilgili ayrıntılı bir açıklama olmasa da yeni modelde şerit takip asistanı, çarpışma önleme sistemi gibi özelliklerin bulunması bekleniyor. Aracın içerisinde 12.3 inç büyüklüğünde bir dijital gösterge paneli ve 14.9 inç dokunmatik medya sistemi bulunuyor ve bu özellikleriyle 5G teknolojisine sahip ilk premium araç olarak nitelendiriliyor.

Şirket, EPA standartlarına göre 480 km’den daha fazla bir menzile sahip olduğunu belirtiyor ve 200 kW DC hızlı şarj ile yaklaşık 10 dakikada 110 km menzil elde edilebileceğini vurguluyor. Ayrıca hızlı şarj teknolojisi sayesinde aracın bataryası 40 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir