Ateş haber hep yanınızda

 1. Anasayfa
 2. »
 3. TEKNOLOJİ
 4. »
 5. Narpos restoran otomasyonu, işletmelerin en büyük sorununu ortadan kaldırıyor!

Narpos restoran otomasyonu, işletmelerin en büyük sorununu ortadan kaldırıyor!

ateshaber ateshaber -
25 0

Son yıllarda, teknolojik yenilikler gıda hizmeti endüstrisinin manzarasını önemli ölçüde değiştirdi. Otomatik makineler, robotlar ve cihazlar, daha önce uzak bir geleceğe aitmiş gibi görünen sonsuz olasılıkların önünü açtı. Bu nedenle, birçok şirket kendilerini daha ileriye taşımak için yeni teknolojiler geliştirmeye zaman ve para yatırıyor.

Narpos restoran otomasyonu, işletmelerin en büyük sorununu ortadan kaldırıyor!

Şaşırtıcı bir şekilde, inovasyon hizmetin neredeyse her aşamasında devreye girebilir. Arabaya servis pencerelerinden fritözlere kadar dahil olan herkes için lezzetli ve hızlı bir deneyim yaratabilir. Hız, güvenlik ve mutluluğun her alanda nasıl artırılabileceğini görmek için restoran otomasyon sistemi Narpos’un sunduğu olanakları keşfedin.

Terminal kurulumu ve sadakat yazılımı uygulamasıdır. Yeni otomasyon trendlerinden olan Narpos’un restoran endüstrisini nasıl etkilediğini, bu yeni teknolojilerin nasıl uygulandığını ve robotların işletmenize sağlayabileceği faydaları inceleyeceğiz.

Restoran otomasyonu nedir?

Restoran otomasyonu, bir restoran genelinde görevleri tamamlamak için otomatik veya robotik cihazların kullanılmasıdır. Bu robotlar, iş yerinizde yemek hazırlamaktan misafirlerinize yemek teslim etmeye kadar her şeyi yaparak çeşitli amaçlara hizmet edebilir. Bu robotlar restoran inovasyonunun ön saflarını temsil etse de, yapabileceklerinin hâlâ sınırlı olduğunu unutmamak önemlidir.

Narpos restoran operasyonlarını nasıl iyileştirebilir?

Restoranlarda çalışan robotlar, restoran operasyonlarını önemli ölçüde iyileştirme potansiyeline sahiptir. Etkileri, bir restoranın belirli bir bölümüyle sınırlı değildir ve işletmenin tüm yönlerini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Sadık müşteri platformu Narpos, maliyet azaltma ve operasyonel iyileştirme bulmak için satın alma verilerini ve süreçlerini, tedarik zincirindeki satıcıları ve satın almaları kategoriye göre gruplandırma ve incelemenin tekrarlayan sürecidir. Harcama analizi, stratejik kaynak bulmayı, satıcı seçimini, tedarikçi yönetimini, sözleşme fiyatlandırmasını, ödeme koşullarını, harcama yönetimini, finansal sonuçları ve nakit akışını iyileştirir.

Narpos, bir şirket içindeki tüm harcama verileri kaynaklarının iş birimine ve tüm organizasyona göre tanımlanmasını, verilerin hatalara karşı temizlenmesini, standart biçimlendirmenin uygulanmasını, harcama verilerinin konumunun merkezileştirilmesini, harcama verilerinin tedarikçi üst adı ve standartlaştırılmış harcama kategorilerine göre gruplandırılmasını, potansiyel tasarruflar için eyleme dönüştürülebilir içgörüler bulmak için sonuçları ve yöntemleri analiz eder.

​​Teknolojiyi kullanarak restoran operasyonunu otomatikleştirmek, süreçleri aşağıdaki şekillerde iyileştirmek için kullanılabilir:

 • Çevrimiçi Sipariş
 • Sanal Santral
 • Otomatik Faturalandırma
 • Çevrimiçi Ödemeler
 • Masa Rezervasyonu
 • Sadakat Yazılımı
 • Bulut Telefon
 • Muhasebe ve Raporlama
 • Envanter yönetimi
 • Analitik
 • Geribildirim Yönetimi
 • Müşteri İlişkileri Yönetimi

Yukarıda belirtilen restoran teknolojisinin sektörde nasıl devrim yarattığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Narpos restoran otomasyon sisteminin 10 faydası

Restoran otomasyonunun işletmenizin daha sorunsuz ve verimli çalışmasına yardımcı olabileceğine şüphe yok. Ancak restoran otomasyonunun özel faydaları nelerdir? İşte en önemlilerinden 10 tanesi:

 • Artan Verimlilik

Restoranınızı otomatikleştirmenin en önemli faydalarından biri artan verimliliktir. Görevler otomatikleştirildiğinde daha hızlı ve daha az hatayla tamamlanabilir. Bu, genel operasyonlarınızı iyileştirir ve restoranınızın daha sorunsuz çalışmasını sağlar.

 • Maliyet Tasarrufu

Restoran otomasyonunun bir diğer önemli faydası da maliyet tasarrufudur. QR menü ile kağıt masrafının önüne geçilir. Otomasyon, çalışanlar tarafından manuel görevlerin tamamlanması ihtiyacını ortadan kaldırarak işgücü maliyetini azaltır. Ayrıca, enerji ve genel giderler gibi diğer işletme maliyetlerinden tasarruf etmeye yardımcı olur.

 • Geliştirilmiş Müşteri Hizmetleri

Verimliliği artırmanın ve paradan tasarruf etmenin yanı sıra, restoran otomasyonu müşteri hizmetlerini de geliştirir. Otomatik sistemler, sipariş sürecini kolaylaştırır ve müşterilerin istedikleri yiyecekleri almalarını kolaylaştırır.

Restoranlar, belirli görevleri otomatikleştirerek daha iyi müşteri hizmeti sağlamak için bekleme personelini serbest bırakabilir. Ek olarak, otomasyon, ön ofis personeli ve arka ofis personeli arasındaki iletişimi geliştirerek müşteri sorunlarının çözülmesini kolaylaştırır.

 • Daha Fazla Doğruluk ve Kaliteli Gıda

Otomatik görevler genellikle manuel olarak tamamlandıklarından daha yüksek doğrulukla tamamlanır. Bunun nedeni otomatik sistemlerin insan hatasını ortadan kaldırmasıdır.

Sonuç olarak, siparişlerin doğru bir şekilde verildiğinden ve yemeklerin mükemmel şekilde hazırlandığından emin olabilirsiniz. Bu, restoranınızın yemek ve servis kalitesini artırır.

 • Artan Esneklik

Restoranınızı otomatikleştirmenin bir başka avantajı da artan esnekliktir. İşletmenizin özel ihtiyaçlarını karşılamak için otomatik sistemleri özelleştirebilirsiniz.

Bu, siz ve müşterileriniz için en önemli olan özellikleri ve işlevleri seçebileceğiniz anlamına gelir. İşletmeniz büyüdükçe ve değiştikçe restoran teknolojinizi de güncelleyebilirsiniz. Bu, en son restoran teknolojisi trendlerine ayak uydurmanıza yardımcı olacaktır.

 • Artan Satışlar

Belirli görevleri otomatikleştirerek, restoranlar genellikle satışlarını artırabilir. Otomatik sistemler verimliliği ve müşteri hizmetlerini iyileştirerek daha fazla müşteriye ve daha yüksek satışa yol açar. Isı raporu sayesinde restoranın hakim olmadığı bölgelerde broşür dağıtımı ve işletmenin tanıtımını yapar.

 • Geliştirilmiş Güvenlik

Otomasyon, çalışanların keskin bıçakları veya sıcak yiyecekleri tutma ihtiyacını azaltarak işyerinde güvenliği artırır. Bu, daha güvenli bir çalışma ortamı yaratır ve kaza riskini azaltır.

 • Artan Sürdürülebilirlik

Restoran otomasyonu, gıda israfını azaltarak sürdürülebilirliği artırır. Otomatik sistemler ortalama olarak daha doğrudur ve yiyecekleri tam olarak porsiyonlayabilir. Bu, çevre için daha iyi olan daha az gıdanın atılmasına yol açar.

 • Geliştirilmiş Rekabet

Otomasyon, restoranların rekabete ayak uydurmasına yardımcı olur. Otomatik sistemler verimliliği ve kaliteyi artırarak restoranlara rakipleri karşısında avantaj sağlar.

 • Daha İyi Bir İşyeri

Restoran otomasyonu, çalışanlar için daha iyi bir iş yeri yaratır. Bunun nedeni, otomatik sistemlerin personeli daha iyi müşteri hizmeti sağlamak ve çalışma ortamını iyileştiren diğer görevleri yerine getirmek için serbest bırakmasıdır.

Restoran operasyonlarınızı iyileştirmenin yollarını ararken işinizi otomatikleştirmek doğru çözümdür. Tüm bu avantajlar, işletmenizin genel başarısını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bu nedenle, restoranınızı bir sonraki seviyeye taşımaya hazırsanız süreçlerinizi otomatikleştirmeyi düşünün.

Cost Control Nedir?

Cost Control, karı artırmak için gereksiz işletme giderlerini belirleme, ortadan kaldırma veya azaltma sürecidir. Maliyet kontrolü, bütçeleme süreciyle başlar. Erken ödeme ve hacim indirimlerinden yararlanarak, harcama yönetimi sistemlerini kullanarak, imalat veya inşaat verimliliğini ve ürün kalitesini iyileştirerek satıcı seçimine bakar. Cost size yılda %24 ciro katkısı sağlar.

Maliyet Yönetiminin Bir Parçası Olarak Maliyet Kontrolü

Maliyet kontrolü, maliyet merkezi, kar merkezi, departman veya projeye göre bütçe ve fiili farklılıkları yöneterek, düzeltici önlem alarak maliyetleri ve giderleri azaltır. Maliyet kontrolü, maliyet yönetimi sürecindeki bir adımdır.

Maliyet yönetimi, gerekli kaynakları tahmin etmek ve maliyet tahmini, bütçeleme, nakit akışı tahmini, bütçeyi finanse etmek, maliyetleri kontrol etmek ve gelecekteki maliyet tasarrufu fırsatları için proje sonrası değerlendirme yapmak için tahmin yöntemlerini kapsayan daha geniş bir terimdir. Bir işletmedeki maliyet muhasebesi işlevi, maliyet yönetimi sürecine katkıda bulunur.

Maliyet Yönetiminin Adımları

Maliyet yönetiminin adımları şunları içerir:

 • Kaynak Planlaması
 • Maliyet tahmini
 • Maliyet bütçelemesi
 • Maliyet kontrolü
 • Proje sonrası maliyet değerlendirmesi

Narpos, bir restoranın işletilmesinde yer alan tekrarlayan, manuel görevleri tamamlamak veya bunlara yardımcı olmak için teknolojinin kullanılmasını içerir. Otomasyon, örneğin envanter sayımı, rezervasyon hatırlatıcıları gönderme veya müşterileri masalara atama gibi şeyleri devralabilir veya bunlara yardımcı olabilir. Bir terminal kurulumudur. Port açmadan direkt olarak NarPOS terminal açılır. Bu sayede statik IP açtırmaya gerek kalmaz. Böylelikle hacklenmenin önüne geçilir ve statik IP sabittir.

Otomatik restoran ekipmanı, bir restoranın web sitesindeki çevrimiçi sipariş yazılımından, restoranlarda mutfakta siparişleri tamamlayan robotlara ve aradaki her şeye kadar uzanır. NarGO ”Teslim edildi” bilgisi her yerde güncelleniyor. Bu sayede, pazar yeri entegrasyonlarında dakika sürenizi düşürüyor.

Özetle, restoran otomasyonu, çalışanların teknolojinin üstlenemeyeceği görevlere odaklanmalarını sağlar: öncelikle insan dokunuşu gerektiren, müşteriyle yüz yüze olunan faaliyetler. Ancak, bu araçlar işletme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan, sahip olunması güzel olan araçlar değildir. Endüstri, kalifiye çalışanları bulmayı ve elde tutmayı zorlaştıran yaygın bir restoran personeli sıkıntısıyla karşı karşıya kaldığında, Narposşimdi her zamankinden daha gerekli.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir