Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Gölcük Aquapark tamamlandı… Sıra açılışta

Gölcük Aquapark tamamlandı… Sıra açılışta

ateshaber ateshaber -
26 0

KOCAELİ (İGFA) – Gölcük Değirmendere-Halıdere kıyı düzenlemesinde çalışmalarına devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında çift kaydıraklı aquaparkta sona gelindi. Projeyi gezen Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, “Aquaparkı yakın vakitte hizmete açacağız” dedi.

Kent genelinde hayata geçirdiği etraf dostu hizmetlerle kişi başına düşen yeşil alan ölçüsünü artıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gölcük Değirmendere-Halıdere ortasında çalışmalarını tamamladı. Proje kapsamında çift kaydıraklı aquapark da inşa edildi. Lider Büyükakın imali tamamlanan çift kaydıraklı aquaparkı gezdi. Lider Büyükakın’a Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ile Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer eşlik etti.

YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLLARI

Gölcük Değirmendere-Halıdere ortası kıyı projesi 37 bin metrekare alana sahip. Projenin 19 bin m²’lik kısmı vatandaşların rahat vakit geçirebilmesi için yeşil alan olarak ayrıldı. Bin 350 metre kıyı uzunluğuna sahip projede vatandaşlar için yürüyüş ve bisiklet yolları inşa edildi.

Proje içerisinde yer alan aquaparkta çalışmalar tamamlandı. Proje içerisinde 2 adet spiral kaydıraklı aquapark ve düşme havuzu, sprey action su oyun parkı bulunuyor. Ayrıyeten aquapark alanında hizmet verecek 185 m2 alana sahip idari bina, lavabo ve soyunma odalarının bulunduğu yapı yer alıyor.

“EN YAKIN VAKİTTE HİZMETE AÇACAĞIZ”

Projeyi gezen Lider Büyükakın, “İzmit Körfezimizi eski günlerine döndürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Körfezimizin etrafını yeşil alanlarla çevreleyip vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Bu kapsamda yapılan ve 37 bin m² alana sahip Gölcük Değirmendere-Halıdere ortası kıyı projemizi tamamladık. Bu proje içerisinde çocuklarımızın güzel vakit geçirmesi için aquapark inşa ettik. İnşallah yakın vakitte hizmete açacağız” dedi. Alan içerisinde 1 adet çocuk oyun kümesi, 1 adet fitness alanı, onarımı yapılan futbol alanı, futbol alanı idari binası ve kent donatımları vatandaşlar tarafından kullanılıyor.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ SÜRÜYOR

Proje içerisinde ayrıyeten 45 araç kapasiteli açık otopark, 384 m² kapalı alana sahip restoran binası, 1 adet mescit binasında çalışmalar sürüyor. 384 m2 kapalı alana sahip olan restoran binası tamamlanma etabında. Mescit binası ve basketbol alanı vatandaşların kullanıma hazır hale getirildi. 20 bin m2 alanda elektrik ve sulama tesisatı çalışmaları %90 oranında tamamlandı. Bitkisel peyzaj çalışmaları devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir