Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Milletlerarası lojistikte kripto devri

Milletlerarası lojistikte kripto devri

ateshaber ateshaber -
30 0

İSTANBUL (İGFA) – Son yıllarda giderek kabul gören ödeme tekniklerinden biri olan kripto paralar, e-ihracat kesiminde de süratli ve inançlı bir ortam sunarak hudut ötesi ödemelerine gerçekleştirilmesini imkan tanıyor.

Kripto para ödemelerinin lojistik kesimine kıymetli yeniliklerin getirdiğinin altını çizen ShipEntegra CEO’su Ali Ceylan, “Bu yenilikler ortasında süratli ve kolay ödemelerin sağlanması, merkezi olmayan süreçlerin gerçekleştirilmesi, inançlı ve şeffaf süreçlerin yapılması, düşük maliyetlerin olması, akıllı kontratların kullanımı ve gelişmiş izlenebilirlik değerli rol oynamaktadır. Bilhassa ülkeler ortası lojistik sistemleri karmaşık süreçler gerektirebiliyor. Bu süreçlerin yüksek güvenlikle gerçekleştirilebilmesi e-ihracatçılar için tercih edilen bir sistem haline geldi. Birebir vakitte kripto para ödeme metodu, lojistik şirketlerinin ödeme süreçlerini hızlandırarak müşteri tabanını genişletmelerine yardımcı olur” dedi.

Önümüzdeki süreçte kripto ödeme formülünün giderek yaygınlaşacağını söyleyen Ceylan, dijitalleşme ve teknolojik ilerlemelerin sürat kazandığı bir dünyada, kripto para ödemelerinin lojistik süreçlerde daha da yaygınlaşması ve kabul görmesi muhtemeldir” dedi.

Ceylan, kelamlarına şöyle devam etti: “Güvenli, süratli ve maliyet aktif bir ödeme prosedürü olarak kripto paralar, lojistik dalında daha fazla tercih edilecektir. Ayrıyeten, merkezi olmayan yapıları sayesinde, sonları aşan ticarette ve milletlerarası süreçlerde kripto paraların kullanımının artması beklenmektedir. Bu nedenle, gelecekte kripto para ödemelerinin lojistik kesiminde daha yaygın olarak kullanılacağını öngörüyoruz. Bu öngörüyü destekleyen bilgiler de bulunuyor. 2022 yılında yapılan araştırmalar, kripto para ile yapılan süreçlerin bir evvelki yıla nazaran yüzde 74’lük bir artış olduğunu göstermiştir. Bu artış, kripto para ödemelerinin yaygınlaşması ve kullanımının süratle artması manasına gelmektedir. Bu artışın, sistemimizdeki entegrasyonlara ve süreç yapma oranına da olumlu bir tesiri olduğunu söyleyebiliriz. Kripto para ünitelerinin popülerliğinin artmasıyla birlikte, lojistik dalında kripto para ile yapılan ödemelerin daha da yaygınlaşması beklenmektedir. Bu durum, lojistik şirketlerin daha süratli, inançlı ve maliyet faal bir biçimde süreç yapmasına imkan sağlamaktadır. Tüm bu datalar ve trendler, kripto para ödemelerinin lojistik bölümünde gelecekte daha da büyüyeceğini ve değerli bir rol oynayacağını göstermektedir.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir