Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Karabağlar Üçyol’u yenileyecek

Karabağlar Üçyol’u yenileyecek

ateshaber ateshaber -
28 0

İZMİR (İGFA) – Bayram tatilinden çabucak sonra başlayacak çalışmalar kapsamında parkta, Cumhuriyetimiz ve Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan büyük bir rölyef de yer alacak.

Proje kapsamında ayrıyeten, yaklaşık 10 bin metrekare büyüklüğündeki parka 2000 metrekarelik konser ve resmi merasim alanı kazandırılacak. Çocuk oyun alanları, yetişkinler için çağdaş spor aletleri konulacak. Mevcut amfi tiyatro korunarak daha fonksiyonel hale getirilecek.

Parka, Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına, Cumhuriyet ve Atatürk temalı büyük bir rölyef yerleştirilecek.Yeşil alan oranı artırılacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirilmesi hedeflenen çalışmalar tamamlandığında, parkta daha fazla oturma ve dinlenme alanı bulunacak.

İzmir’in Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, ihale sürecinin tamamlandığını ve çalışmaların bayram tatilinin akabinde çabucak başlayacağını söyledi. Projeyi Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü kutlayacağımız 29 Ekim’e yetiştirmeye çaba edeceklerini vurgulayan Lider Selvitopu, “Bu özel tarihte, İzmirimize manalı bir armağan vermek istiyoruz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir