Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Manisa’ya 3 madalya

Manisa’ya 3 madalya

ateshaber ateshaber -
28 0

MANİSA (İGFA) – Geçtiğimiz günlerde Erzurum’da düzenlenen okul sporları Gençler Kız-Erkek Türkiye Şampiyonasında 66 kiloda Fatmanur Duman Türkiye ikincisi olurken, 57 Kiloda Samet Şahin ve +81 kiloda Hüseyin Haşemi ise Türkiye üçüncüsü olarak Manisa’ya 1’i gümüş, 2’si bronz olmak üzere 3 madalya kazandırdılar.

Boks Antrenörü Yahya Aslan, “Öncelikle gayemiz çocuklarımızın tamamının telefon tablet üzere aygıtlardan uzak durmalarını sağlamak, spora yönlendirmek. Bunu yaptığımız aslında makul disiplinli idmanlarla muvaffakiyet gelir. Geçen yıllarda olduğu üzere bu yıl da katıldığımız birinci turnuvada üç atletimizle madalya kazandık. Bundan sonraki gayelerimiz farklı yaş kümelerinde Türkiye Şampiyonalarında madalyalar elde etmek. Şampiyon olup Avrupa’da çocuklarımızın ülkemizi temsil etmesini istiyoruz. Çocukların büsbütün disiplin, azim, istek ile spora başvurdukları yerde süreklilik olunca muvaffakiyet geliyor.

Merkezefendi Sıhhat Meslek Lisesi öğrencisi ve turnuvada ikincilik elde eden Fatmanur Duman, “15 yaşındayım. 1 yıl evvel boks sporuna başladım. 66 kiloda Liseler Ortası Turnuvada ikinci oldum. Bundan sonraki periyotlarda Türkiye Şampiyonasında şampiyon olup Avrupa’da derece yapmak gayem. Allah nasip ederse Avrupa’da da şampiyonluk gelir inşallah” dedi.
Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencisi Hüseyin Haşemi, “14 yaşındayım. Yaklaşık 2 yıldır boks yapıyorum. Amacı gelecek yıl şampiyon olmak. Bu sene Erzurum’da yapılan turnuvada üçüncü oldum. İleride Türkiye’de ve Avrupa’da dereceler elde etmek istiyorum. Babamın dayanağı ile başladım. Çok kilo almıştım. Toplumsal hayatım biraz gerilemişti. Ondan ötürü spora başladım. Düzgün de başlamışım” diye konuştu.

MOSTEM Öğrencisi Samet Şahin ise, birinci müsabakada üçüncü olmaktan ötürü çok keyifli olduğunu söz ederek, emelinin bundan sonraki müsabakalarda Manisa’yı en âlâ halde temsil etmek olduğunu kaydetti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir