Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. MEB bursluluk imtihanı müracaat ve onay mühleti uzatıldı

MEB bursluluk imtihanı müracaat ve onay mühleti uzatıldı

ateshaber ateshaber -
28 0

ANKARA (İGFA) – Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, daha evvel son müracaat ve onay tarihi 16 Haziran olarak belirlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk İmtihanında müracaat ve onay müddetlerinde değişikliğe gidildi.

Buna nazaran, imtihana müracaat müddeti 21 Haziran’a, onay mühleti ise 22 Haziran saat 17.00’ye uzatıldı.

Sınava müracaat süreçlerini, yurt içindeki öğrenciler e-okul.meb.gov.tr internet adresinden, yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler sistem üzerinden, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) vatandaşı olan öğrenciler ise KKTC kimlik numarasıyla eğitim ataşeliği yahut müşavirliği üzerinden yapabilecek.

2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci periyodunda uygulanan öğretim programları temel alınarak düzenlenecek imtihanda, ders dağılımları ve soru sayılarında geçen yıla nazaran rastgele bir farklılık olmayacak. Tüm sınıf düzeylerine 4’er seçenekli 100 soru sorulacak ve imtihan müddeti de 120 dakika olacak.

Ayrıca bu yıl 70 binden 100 bine çıkarılan kontenjanın, 30 bin burs kapasitesi sarsıntı bölgesine ayrılacak.

3 Eylül 2023 Pazar günü Türkiye saatiyle 10.00’da başlayacak imtihanlara ait sonuçların ise 22 Eylül 2023 tarihinde “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edileceği kaydedildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir