Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Manisa en kıymetli suda 11. sırada

Manisa en kıymetli suda 11. sırada

ateshaber ateshaber -
23 0

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğü (MASKİ), son günlerde su fiyatları ile ilgili eksik data ile yapılan aldatıcı haberlere karşı kamuoyunu hakikat bilgilendirmek için açıklama yaptı.

MASKİ’den yapılan açıklamada, su fiyatlarında 11. sırada yer alındığının altı çizildi.

Söz konusu haberlerde 30 Büyükşehir Belediyesi ortasında en yüksek su fiyatı olan ikinci kurum olarak MASKİ’nin gösterildiği anımsatılarak, “Yapılan haberde eksik bilgiler kullanılarak yalnızca su ve atıksu bedelleri dikkate alınmıştır. Lakin su faturalarına bu iki bedel ile birlikte bakım bedelleri ve başka fiyat kalemleri de yansıtılmaktadır. Bu bedeller hesaba katılarak yapılan 1 metreküplük suyun maliyetine nazaran 30 Büyükşehir içerisinde Manisa, 11. sırada yer almaktadır. Yapılan kıymetlendirme en yüksek fiyat tarifesinin olduğu 1. Kümeye nazaran yapılmıştır. Başka kümeler baz alındığında ise Manisa, çok daha alt sıralardadır” denildi.

Manisa’daki ilçe merkezlerinde 3 farklı su fiyatı uygulandığına vurgu yapılan MASKİ açıklamasında, “Manisa’da ilçelerin sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyesine nazaran Büyükşehir Belediye Meclisi MASKİ Genel Heyeti tarafından 3 farklı su ünite fiyatı belirlenmiştir. Bu nazaran; 1. kümedeki Yunusemre, Şehzadeler, Turgutlu, Akhisar, Salihli, Soma ve Alaşehir ilçelerimizde 14, 19 TL; 2. kümedeki; Kula, Saruhanlı, Ahmetli ve Sarıgöl ilçelerimizde 13,85 TL; 3. Küme Kırkağaç, Gölmarmara, Selendi, Gördes, Demirci ve Köprübaşı ilçe merkezlerimizde ise 12,88 TL’dir. Atıksu bedeli ise bu fiyatların yüzde 50’si kadardır” sözleri kullanıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir