Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Dünyanın en güzelleri Sakarya’da pedal çeviriyor

Dünyanın en güzelleri Sakarya’da pedal çeviriyor

ateshaber ateshaber -
32 0

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliği yaptığı dünyanın en heyecankı bisiklet yarışı BMX Racing World Cup’un 2’inci etabı start aldı. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde ağır yağışa aldırış etmeyen dünya yıldızı sportmenler, şampiyonluk için adeta tüm hudutları zorluyor.

23 yaş altı erkekler, 23 yaş altı bayanlar, seçkin erkekler ve seçkin bayanlar olmak üzere 4 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışlarda toplam 232 sportmen start aldı. Dünya, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonalarının kıyasıya çaba ettiği yarışlar eleme tarzı ile gerçekleştiriliyor.

YARIŞ SONRASI KONSER

Vadi içindeki mavi pist içerisinde cross bisikletleriyle kıyasıya yarışan atletler, tabanın yağış sebebiyle kayganlaşmasıyla kuvvetli bir etapla karşı karşıya geldi. 11.00’da start alan yarışlarda haftanın son etabı olan 2’inci etabı saat 17.00’da sona erecek. 3 ve 4’üncü etaplarının Hollanda’da yapılacağı dünya yarışı heyecanı, önümüzdeki hafta yerini Sakarya’da yapılacak (Cumartesi ve Pazar / 10-11 Haziran) BMX EuropaCup’a (Avrupa şampiyonası) bırakacak.

Gün uzunluğu devam edecek yarışlar sonunda Büyükşehir Belediyesi 40 adet bisikleti çekilişle dağıtacak. Ayrıyeten Bisiklet Vadisi’ndeki yarıştan sonra coşku, bu akşam 20.30’da yapılaak olan Cengiz Kurtoğlu konseriyle doruğa tırmanacak.

4 başka ülkede 10 etap olarak gerçekleştirilecek Dünya Kupası’nın birinci 2 etabı Sakarya’da3 ve 4. etapise Hollanda’da koşulacak. Dünya kupası serileri 13-14 Ekim tarihlerinde 9 ve 10. etaplarla Arjantin’de sona erecek ve dev tertibin şampiyonu orada muhakkak olacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir