Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Malatya asfalt pletine kavuşuyor

Malatya asfalt pletine kavuşuyor

ateshaber ateshaber -
25 0

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediyesinin iştiraklerinden olan MESTON şirketi, 70 bin metrekarelik alana yeni asfalt plenti tesisi kuruluyor.

Önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek olan asfalt plenti, günlük 7 bin ton civarında asfalt üretimi ile yol üretiminde kullanılan asfalt gereksinimini karşılayacak.

Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan beraberinde AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte yeni asfalt plenti tesisinde incelemelerde bulundu. Tesisin son durumu hakkında bilgi alan Lider Gürkan, yeni asfalt plentinin saatte 300 ton asfalt üreteceğini belirtti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Latif Okyay yeni asfalt plenti ile alakalı açıklamalarda bulunarak “Şehrimizdeki bütün altyapının hem merkezde hem de kırsalda uygunlaştırılması açısından muhtaçlık duyduğumuz kentimizdeki üçüncü asfalt plentimiz olacak. Asfalt plentimizin kapasitesi günlük 7 bin ton ve yatırım bedeli ise yaklaşık 400 milyon TL civarındadır. Asfalt plentimiz üretim kademesine geldi. Birkaç güne tam kapasite üretime geçmiş olacağız. Asfalt plentimizin bulunduğu alanda ileriye dönük kimi planlamalar da yaptık. Kentin içerisinde kalan Makine İkmal Dairesi, Beyefendiler Deresi’nde bulunan araç parkımızın tıpkı noktadan yönetilerek denetim altına alınması için çalışmaları da buradan yürütmüş olacağız” dedi.

Yeni asfalt plentinin Malatya’ya ve Malatyalı vatandaşlara güzel olması temennisinde bulunan Lider Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak 6 Şubat’ta vuku bulan asrın felaketi diye tabir ettiğimiz zelzeleyle birlikte alt yapımız çöktü. Bir taraftan yeni yerleşim yerleri yapılırken bir taraftan da süreksiz iskân mahallelerinin yapılması için çalışmalar yürütüyoruz. Malatya’mızda 63 lokasyonda konteyner merkezimiz var. 90 lokasyonda da çadır merkezi bulunuyor. Yalnızca bir konteyner kentin bulunduğu yerin yol ağı 60 kilometre, altyapı dediğimiz su ağı 60 kilometre, kanalizasyon 60 kilometre, elektrik 60 kilometre, drenaj 60 kilometre yani bir taraftan kentin altyapısı yapılırken bir taraftan da süreksiz iskân mahallelerinin altyapıları Büyükşehir Belediyemiz ve Büyükşehir Belediyemizin iştiraklerinden olan şirketler tarafından yapılıyor. Önümüzdeki süreçte beton muhtaçlığı, yol gereç muhtaçlığı olan asfaltın karşılanması noktasında mevcut asfalt plentlerimize ilaveten saatte 300 ton kapasiteli bir asfalt plenti tesisi yapılıyor. Önümüzdeki haftadan itibaren yeni asfalt plentimizde üretim gerçekleştirilecektir. 400 milyon TL’ye tekâmül eden bir yatırım. Büyükşehir Belediyesi olarak bir taraftan altyapı çalışmalarını yürütürken öbür taraftan da altyapı ve üstyapı ile ilgili yatırımlarımızın inkıtaaya uğramadan devam etmesi devletimizin, hükümetimiz ve belediyemizin güçlü olduğunun temel göstergesidir. Asfalt plentimizin Malatya’mıza ve hemşerilerimize güzel uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir