Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kütahya’da 3,9 milyon Euro hibeli projeye start

Kütahya’da 3,9 milyon Euro hibeli projeye start

ateshaber ateshaber -
24 0

KÜTAHYA (İGFA) –Kütahya Belediyesi’nin kesin yararlanıcısı olduğu, Kütahya Valiliği, Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, Zafer Kalkınma Ajansı ve Kütahya Çiniciler, Fotoğrafçılar ve El Sanatları Esnaf ve Sanatkarları Odası’nın iştirakiyle başlatılan ve 3,9 milyon Euro hibe alan “Kütahya’da Dijitalleşme ve Yaratıcılık Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi” için Vali Yardımcısı Mustafa Güney’in başkanlığında “Başlangıç Toplantısı” gerçekleştirildi.

Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık, Etüd Proje Müdürü Mehmet Zenci ve proje grubu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uzmanları, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez ve öğretim üyeleri, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Salih Nafi Alıç ve takımı, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz ve takımı, Kütahya Çiniciler, Fotoğrafçılar ve El Sanatları Esnaf ve Sanatkarları Odası Lideri Sadık Erilbaylı, Çini Ustası İsmail Yiğit, kesim temsilcileri ve yüklenici firma uzmanlarının katıldığı toplantıda proje kapsamında kurulacak olan Yaratıcılık Merkezi ve Ağı’nın finansal sürdürülebilirliğinin sağlanmasının elzem olduğu konuşuldu.

UNESCO Zanaat ve Halk Sanatları Kenti olan Kütahya’nınz için kıymetli bir proje olan çalışmayla projenin yürütülmesi etabında proje faydalanıcısının ve proje paydaşlarının bir sinerji yaratarak faal rol alması gerektiğinin vurgulandığı toplantıda, atılacak adımlar ve izlenecek yol haritasının ayrıntıları görüşüldü.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir