Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Sakarya hentbolu şampiyon hocaya emanet

Sakarya hentbolu şampiyon hocaya emanet

ateshaber ateshaber -
30 0

SAKARYA (İGFA) – Bu dönem ülkemizi Avrupa’da da temsil edecek olanBüyükşehir Hentbol, yeni dönem planlamaları kapsamında birinci olarak grubu, Türk hentbolunda gerek sporculuk gerekse antrenörlük olarak simge isimlerinden biri olan Mehmet Korer Koral’a emanet etti.

Son 2 yıldır Beşiktaş’ın başantrenörlüğünü yapan Koral, bu süreçte birer kere olmak üzere Üstün Lig ve Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşadı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü tarafında yapılan açıklamada, “Takımımız Başantrenör olarak Türk Hentbolunun gerek sporculuk gerekse antrenörlük mesleğiyle simge isimlerinden biri olan Mehmet Korer Koral ile 2023-2024 dönemi için muahede sağlamıştır. Kendisine güzel geldiniz der,başarılarla dolu bir dönem temenni ederiz” tabirleri yer verildi.

KAPTANLARLA YOLA DEVAM, 7 ATLETLE YOLLAR AYRILDI

Geçtiğimiz dönem birinci kere yer aldığı Erkekler Hentbol Harika Ligi’ni ikinci bitirerek büyük bir muvaffakiyete imza atan Sakarya Büyükşehir Hentbol ekibi yeni dönem planlamalarına süratle başladı.

Kadrosunda geçen dönem yer alan yabancı isimlerden Dusan Medic,Yuri Babenkov,Mohamed Ghazali ve Oleksandr Tiukin ile yerli oyunculardan Mehmet Demirezen, İbrahim Bircan ve Emre Gümüştaş‘a katkılarından ötürü teşekkür edilerek yollar ayrıldı. Ekibin geçen dönem elde ettiği başarıda büyük hisse sahibi olan kaptanlar Ramazan Döne ve Taner Günay ile tekrar anlaşan Büyükşehir Hentbol, Mohammed Miri, Onur Ersin, Çetin Çelik, Oğulcan Güney, Sedat Yıldırım, Doğukan Karatay, Mustafa Utku Kılıç, Baran Demirdelen ve Sadık Emre Herseklioğlu ile yola devam kararı aldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir