Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Kripto yatırımcıları dikkat: Binance’de sessiz darbe!

Kripto yatırımcıları dikkat: Binance’de sessiz darbe!

ateshaber ateshaber -
37 0

Geçtiğimiz dönemde Binance’in Avustralya’daki ödeme ortağı aniden desteğini kesti ve yerel müşterilerin banka transferi aracılığıyla platforma Avustralya doları yatırması engellendi. Platforma anında etki eden bu durum, Binance’in yaklaşık iki hafta sonra tüm Avustralya işlemlerini durdurması ve yerel para biriminin banka çekimlerini askıya almasıyla sonuçlandı. Bugün de Binance CEO’su Zhao’nun çekilip yerini bir başkasına bırakabileceği ortaya çıktı.

Richard Teng, yeni Binance CEO’su olabilir!

ABD düzenleyici otoritelerinin son aylarda Binance’e yönelik artan baskısı nedeniyle Binance CEO’su Zhao’nun görevinden ayrılabileceği bir süredir dedikodu olarak yayılıyordu. Nitekim ABD Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), Binance’i ve Zhao’yu türev düzenlemelerini ihlal etmekle suçlayarak Mart sonunda dava etti.

Bugün ortaya çıkan haberlere göre ise Richard Teng, Zhao’nun bırakması durumunda CEO pozisyonunu devralmak için önde gelen aday olarak ortaya çıkacak. Tabii şuan için Binance bu konuda bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Zhao da CFTC’nin tüm iddialarını yalanlıyor.

Yine de Binance hala diğer tüm merkezi kripto borsalarının toplamından daha fazla işlem hacmine ve kullanıcıya sahip devasa bir borsa olarak sektörü domine ediyor. Dolayısıyla en ufak bir sallantı, direkt olarak kripto borsasına etki ediyor.

Haber güncelleniyor…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir