Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Gebze’de Off-Road heyecanı

Gebze’de Off-Road heyecanı

ateshaber ateshaber -
34 0

KOCAELİ (İGFA) – Gebze Belediyesinin düzenlediği ve macera severlerin ağır ilgi gösterdiği Off-Road şenliği iki gün süren yarışların akabinde sona erdi.

Denizli Mahallesi’nde gerçekleştirilen şenlik 100 off-road aracı ve 60’a yakın ekibin iştirakiyle gerçekleşti. Off-Road tutkunu sporseverlerin ağır ilgi gösterdiği şenliği izlemek isteyen vatandaşlar için Gebze Belediyesi, Ulusal İrade Kent Meydanı ve Gebze Center önünden servis araçları kaldırdı. İki başka etaptan oluşan Gebze Off-Road Festivali’nde iştirakçiler cumartesi günü ekstrem etabında yarışırken, pazar günü ise sürat etabında uğraş etti. Gebze Off-road Festivali’nin mesken sahibi Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz kupa merasiminde yaptığı açıklamada, “İnsanlar Gebze’yi dışarıdan yalnızca endüstrinin başşehri olarak tanımlarlar. Ben 2019’dan sonra vazifeye geldiğimde, ‘Gebze’nin üzerinden bu yaftalamayı kaldıracağız’ dedim.

TARİH VE TURİZM KENTİ GEBZE

Evet, Türkiye’nin sanayi ve teknoloji kalbi lakin doğal hoşlukları ve tarihi var, turizm alanları var. Bu nedenle Anibal Kavşağı’na yazdığımız afişte tarih ve turizm kenti Gebze dedik, endüstriden hiç bahsetmedik. Neden? Gebze’nin tabiatını, tarihini spor imkanlarını da beşerlerle tanıştırmak istedik. Bugün yağmur yağması bizleri endişelendirmişti. Lakin burada yarışan arkadaşlarımız bu sporun yağmurla daha keyifli olduğunu söylediklerinde çok keyifli oldum. Böylelikle Gebze’nin bu spor için âlâ bir taban olduğunu da anlamış olduk. Birinci sefer yapılıyor olmasına karşın bu türlü hoş bir iştirakin olması nedeniyle her atletimize ve konuklarımıza farklı başka teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

Yarışlar sonucunda dereceye giren atletlere ve ekiplere mükafatlarını Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz takdim etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir