Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Konya’da bisikletle farkındalık sürüşü

Konya’da bisikletle farkındalık sürüşü

ateshaber ateshaber -
36 0

KONYA (İGFA) – Meram Son Durak’ta düzenlenen programda birinci olarak Konya Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün Dünya Etraf Haftası kapsamında kent genelindeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselere yönelik düzenlediği “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık” bahisli müsabakalarda dereceye giren öğrenciler için ödül merasimi düzenlendi.

Törene katılan Konya Büyükşehir Belediye Lider Vekili Mustafa Uzbaş, Konya’nın yapısı bakımından Türkiye’deki bisiklete en uygun kentlerin başında geldiğini, bu kapsamda hem bisiklet yolları hem de bisikletle ilgili örnek faaliyetler yaptıklarını belirterek, “Miras aldığımız dünyamızı inşallah çocuklarımıza en âlâ biçimde miras bırakmak için Büyükşehir olarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Konuşmanın akabinde, Sıfır Atık ve iklim değişikliği konusunda farkındalık oluşturulması emeliyle düzenlenen müsabakalarda dereceye giren öğrencilere mükafatları verildi. Yarışta birincilere bisiklet, ikincilere scooter, üçüncülere de tekerlekli paten armağan edildi.

Ardından Dünya Bisiklet Günü kapsamında, Meram Son Durak’tan başlayıp Meram Dere’de son bulan bisiklet farkındalık sürüşü gerçekleştirildi. Sürüş aktifliğine bisiklet atletleri, antrenörleri ile Konya’da bisiklet konusunda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

BİSİKLET TAMİR ÇADIRLARI SON GÜN DE VATANDAŞLARIN HİZMETİNDE

Dünya Bisiklet Günü aktiflikleri kapsamında üç gündür kentin farklı noktalarında hizmet veren Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklet tamir çadırları, son gün olan bugün de Karatay bölgesinde Karşehir Pazarı önünde ve Yediler Sancak Camii bahçesinde bisiklet şoförlerinin istifadesine sunuldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir