Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kocaeli Yeşilova-Solaklar’da trafik akışı güzelleşecek

Kocaeli Yeşilova-Solaklar’da trafik akışı güzelleşecek

ateshaber ateshaber -
20 0

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent trafiğini rahatlatmak için yaptığı çalışmalar aralıksız olarak sürüyor.

Bu kapsamda imali devam eden Yeşilova-Solaklar Köprülü Kavşağı, bölgenin trafik akışını büyük ölçüde rahatlatacak. Hummalı bir çalışmanın sürdüğü projeyi yerinde inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, yatırım bedeli 275 milyon TL olan projenin trafik akışını güzelleştireceğini ve güvenliği artıracağını vurguladı.

275 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Yeşilova-Solaklar Köprülü Kavşağı’ndaki çalışmalar ağır bir formda devam ediyor. Çalışmaları denetleyen ve ilgili firma yetkililerine projenin daha süratli yürütülmesi için talimat veren Lider Büyükakın, “Yakında kentimize çağdaş bir kavşak daha kazandırmış olacağız” dedi. Lider Büyükakın, yatırım bedeli 275 milyon TL olan projenin Yeşilova- Solaklar geçişindeki trafik akışını güzelleştireceğini ve güvenliği artıracağını belirtti. Lider Büyükakın’a inceleme sırasında Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Fen İşleri Dairesi Lideri Ayşegül Yalçınkaya ve AK Parti İzmit İlçe Lideri Muharrem Tutuş eşlik etti.

Proje kapsamında beş yeni köprü yapılacağının altını çizen Lider Büyükakın, “Aynı vakitte altı kutu menfez, toprakarme duvar, istinat duvarı, betonerme duvar, beş bin metre kazık imalatı, 6,5 kilometre sıcak kaplama yol, drenaj, tretuvar ve aydınlatma imalatları yapacağız. Gruplarımız daha süratli ve daha verimli bir ulaşım tecrübesi için ağır bir formda çalışıyor” formunda konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir