Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Muğla’nın çilekleri Migros raflarında

Muğla’nın çilekleri Migros raflarında

ateshaber ateshaber -
21 0

MUĞLA (İGFA) – Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Muğla’da faaliyet gösteren ziraî kooperatiflerin bir ortaya gelmesi ile kurulan Muğla Tarım Güçbirliği Kooperatifi’nin satış ve pazarlama konusundaki çalışmaları üreticilere kazandırmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden biri olan Migros ile yapılan işbirliği protokolü sonrasında Köyceğiz Çövenni Yaylası’nda üretilen çilekler Migros raflarında yerini almaya başladı.

Verimli toprakları ile bir tarım kenti olan Muğla’nın eserlerini daha evvel yurt dışına satan Muğla Tarım Güçbirliği Kooperatifi artık de Türkiye’nin en büyük market zinciri ile yaptığı işbirliği protokolü ile marketlerde vatandaşla buluşmasını sağlıyor. Köyceğiz’in yaylalarında üretilen çilekler Migros raflarında vatandaşla buluşuyor. Çileğin yanı sıra Migros FirmasıGüçbirliği Kooperatifi’nden farklı eserler içinde talepte bulundu ve Muğla Tarım Güçbirliği kooperatifi çabucak çalışmalarına başladı.

Muğla Tarım Güçbirliği Kooperatifi Lideri Fatih Öztürk çilek alımındaki emekleri için S.S. Beyobası Ziraî Kalkınma Kooperatifine teşekkür ederken; “Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde hayata geçirdiğimiz Güçbirliği Kooperatifimiz, hem üreticimizi hem de tüketicimizi muhafazaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yeniden Muğlalı üreticilerimizden temin ettiğimiz tahin ve çağla turşusunu 5 farklı ülkeye ihraç etmiştik. Muğlalı üreticilerimizin kazanması için lokal, ulusal, memleketler arası görüşmelerimiz devam edecek. ” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir