Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri Valisi’nden Talas’a ‘acil’ övgü

Kayseri Valisi’nden Talas’a ‘acil’ övgü

ateshaber ateshaber -
21 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın’ın bilgiler verdiği konteynerle ilgili, “Çok uygun düşünülmüş hoş bir çalışma olmuş. Allah vermesin lakin acil durumlarda çok güzel kullanılacak bu konteyner için liderimize teşekkür ediyorum.” diyen Vali Çiçek, bu çeşit uygulamaların yaygınlaştırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ve MÜSİAD Kayseri Şube Lideri Ferhat Akmermer’le birlikte, Talas Belediyesi’nin ödüllü projeyle baştan aşağı tekrar düzenlediği Mevlana Meydanı’nda konuşlandırılan Acil Durum Konteyneri’ni inceledi.

Türkiye’nin bir zelzele ülkesi olduğunu hatırlatan Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, konteynerle ilgili bilgiler vererek, “85 bin nüfuslu Mevlana Mahallemizdeki bu meydanı düzenlemeden evvel geçen yıl acil durum konteynerini hazırlamıştık. Meydan düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla konteyneri yerleştirdik. Sarsıntı yahut başka afetlerde hem vatandaşlarımızın her türlü gereksinimi hem de arama kurtarma gruplarının gereçlerinin bulunacağı bu konteynerin içinde yok yok. Burada güneş güç panelinden elektrik, bağlantı için televizyon, yiyecek, içecek ve battaniye üzere temel gereksinim materyalleri var. Nüfusun ağır olduğu başka parklara da bu konteynerden yerleştireceğiz.” dedi.

Başkan Yalçın, Acil Durum Konteyneri’nin sayısını çoğaltarak ilçenin değişik park ve meydanlarına yerleştireceklerini de kelamlarına ekledi. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de, içeresinde jeneratörden birinci yardım materyallerine, yangın söndürme tüpünden demir kesme makası ve balyoza kadar kurtarma ekipmanlarının yer aldığı acil durum konteynerinden övgüyle bahsetti.

Vali Çiçek, Acil Durum Konteyneri’nin örnek olmasını temennisinde bulunarak, Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir