Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Özel atletlerden Memduh Büyükkılıç’a ziyaret

Özel atletlerden Memduh Büyükkılıç’a ziyaret

ateshaber ateshaber -
29 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
2-12 Mart 2024 tarihleri ortasında Ankara ve Kayseri’nin mesken sahipliğinde yapılması planlanan 20’nci Winter Deaflympics (Sağırlar Kış Oyunları) tertibin yapılacağı yer ve tesislerde inceleme yapmak için kente gelen heyet, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Lider Büyükkılıç, “Uluslararası özelliği olan bir çalışmanın Kayseri’mizde olması bizleri keyiflendirir, sevindirir. Kayseri’miz de altyapı itibariyle hem aralık hem koşullar itibariyle uygundur. 19 mekanik tesisimiz, 130 kilometreye varan pist uzunluğumuz var, 40 pistimiz var. Yeni havalimanımız da bitmek üzere, her tarafıyla Kayseri’mizin uygun olduğu kanaatindeyiz” diye konuştu.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Lideri Kerim Vural ise hem tertibin yapılacağı yer ve tesislerde inceleme yapmak ve hem de lokal idareleri ziyaret edip tanışmak istediklerini belirtti.

“BİZ BAYILDIK, TESİSLERİ GÖRDÜK”

ICSD Sportif Teknik Sorumlusu Ralph Fernandez, ziyarette Erciyes Kayak Merkezi’ne hayran kaldıklarını belirterek, “Kesinlikle biz bayıldık, tesisleri gördük. Yakup beyefendi, Kayseri’yi çok ısrar etti. Burayı görmeye geldik, işaret lisanının kullanımı, sağır kültürünün yaygınlaşması ve farkındalık açısından, eş vakitli olarak sportif bir faaliyetin olması açısından bir tanıtım olacak. Bizim için her şey çok olumludur” tabirlerini kullandı.

TİESF Lider Vekili ve ICSD Bağlantı Sorumlusu Yakup Ümit Kihtir de Erciyes Kayak Merkezi’ni seçmelerinin nedenini hem doğuya hem batıya hitap eden merkezi bir yer olarak açıklayarak, “Çok fazla kulübün rahatlıkla ortada buluşabileceği bir nokta, hem de dünyaya tanıtmak gayesiyle da Kayseri bizim tercihimiz oldu” dedi.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Lideri Kerim Vural, Lider Büyükkılıç’a günün anısına Türk sporuna ve işitme engelliler sporuna katkılarından ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir