Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri Büyükşehir’den Erciyes’te etraf dostu program

Kayseri Büyükşehir’den Erciyes’te etraf dostu program

ateshaber ateshaber -
20 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Erciyes’te faaliyetlerini yürüttüğü kuruluşu Erciyes A.Ş. tarafından klâsik hale getirilerek her yıl Haziran ayının ikinci haftasında düzenlenen ‘Erciyes’te Mavi & Yeşil Bir Gün’ aktifliğinin 11’incisi gerçekleştirildi.

Dünya Etraf Günü münasebetiyle gerçekleştirilen etraf dostu aktifliğe, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Murat Cahid Cıngı, Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, sivil toplum kuruluşları, kulüpler ve çok sayıda etraf gönüllüsü katıldı.

“BU HASSASİYETİ AŞILAMAK SİZİN ÜZERE CENGÂVERLERE, GÖNÜLLÜLERE DÜŞÜYOR”

Çevre şuurunun oluşmasına katkı sunan ve ‘En uygun Paklık Kirletmemektir’ sloganı ile yürütülen faaliyette konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, uzun yıllar Erciyes A.Ş’nin idaresinde hizmet verdiğini ve Erciyes’in dünyanın tanıdığı, bildiği bir kayak merkezi haline geldiğini tabir ederek, Erciyes’in, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ve takviyesi ile bu başarıyı yakaladığını kaydetti. Cıngı, yapılan işin, bir sembol olması ve insanlara, etraf hassasiyetini kazanmaları noktasında bir bildiri vermesine yönelik olduğunu lisana getirerek, “Bu hassasiyeti aşılamak sizin üzere cengâverlere, gönüllülere, bizlere düşüyor. İnşallah bu şuura ulaştıktan sonra etrafımız daha az kirlenir, daha yaşanabilir, daha keyifle nefes alınabilir bir dünya bırakabiliriz bizden sonraki kuşaklara diye ümit ediyoruz” dedi. Cıngı bu hassasiyeti gösteren gönüllülere teşekkür etti.

“ERCİYES’İN EKOLOJİK YAPISININ KORUNMASI ÖNEMLİ”

Konuşmasında, “Doğayı korumak, tabiatı korumak, Erciyes’imizin korunması, ekosistemimizin koruma edilmesi, Kayseri’mizin kıymetli bir marka bedeli olan Erciyes dağımızın başta turizm faaliyetleri olmak üzere bir çok sportif ögeler bakımından ekolojik yapısının korunması önemli” diyen Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise bu manada da ‘Erciyes’te Mavi & Yeşil Bir Gün’ sloganıyla bir ortada bulunduklarını paylaşarak, iştirakçilere ve emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

350 KİŞİNİN KATILDIĞI AKTİFLİKTE 5.1 TON ATIK ÇÖP TOPLANDI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Melikgazi Belediyesi, Kocasinan Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Kaytur, Kayseri Ulaşım A.Ş, Kayseri Mesleksel Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) takviyeleri ile 2 bin 200 metredeki Tekir Kapı bölgesinde bir ortaya gelen etraf gönüllüleri, farklı kümelere ayrılarak çadır kamp alanı, pistler, günü birlik piknik alanı ve Tekir gölet bölgesinde alan paklığı yaptı. 350 kişinin katıldığı aktiflikte 5.1 ton atık çöp toplandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir