Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kızılay Talas’tan Lider Yalçın’a teşekkür

Kızılay Talas’tan Lider Yalçın’a teşekkür

ateshaber ateshaber -
24 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Başkanlık toplantı salonundaki ziyarette konuşan Ünal Yüksel, Mevlana Mahallesi Halef Hoca Caddesindeki mülkiyeti Kayseri’ninTalas Belediyesi’ne ilişkin arsa üzerine belediye ve hayırsever dayanağıyla yapılan yeni hizmet binasının bilhassa sarsıntı vaktinde büyük değer taşıdığını söyledi.

“KIZILAY’A KATKIYI TALAS’TA TAÇLANDIRDINIZ”

Ünal Yüksel, “155 yıldır hizmet eden Kızılay’ın Talas’ta da ses getirmesi ismine yapmış olduğunuz binanın sarsıntıda hizmeti en üst noktaya taşındığını gördük. Hayırseverlerimiz Halil ve Sürye amcalar sağ olsunlar katı sağladılar lakin bu işin ana temelini siz oluşturdunuz. Siz her vakit yanımızdasınız. Bu kuruluş hepimizin. Sarsıntı vaktinde 2 odalı eski binada olsaydık ne yapardık? Zelzeleden çabucak sonra liderimizle yeni binamızdaydık. Liderimiz bana bu binayı sarsıntı için mi yapacaktık diye söyleyince duygulandık. Yeni binamızı bizlere vesile kılan liderimize ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi genel sekreterliği döneminizden beri Kızılay’a katkılarınız unutulmaz. Millet Caddesinde trafiğin sıkışık olduğu dar bir binadan yeni Kızılay Hastanesi’ne çok büyük yapıtların temelinde liderimiz var. Bunu Talas’ta taçlandırdınız. Allah razı olsun çok yeterli bir hizmete vesile oldunuz.” dedi.

“KIZILAY’IN MANASI BÜYÜK”

Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın da, Kayseri’de yapılan çabucak her işte imzasının bulunduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediye Liderimiz bana Kızılay’a yeni bir hastane yeri bul dedi yaptık. Kızılay’ın manası büyük. Allah birçok hoş 155’inci yıllar nasip etsin. Biz Talas Kızılay’a Halil Ünal amcamızın sayesinde karargah yapılması için çaba ettik. Karargah olmadan askerlik, belediye hizmetleri vs olmaz. Kıymetli olan hizmet. Bunu kim yapıyor Kızılay. Daha da değerlisi o binanın fonksiyonu. O da sizler ve gönüllüler olunca bu iş tamam. Allah tüm ünitelerle sizden razı olsun. Yeni bina sizin çalışmalarınızla mana kazanıyor.” diye konuştu.

“DEPREM ANINDA 3 VAZİFESİ MUVAFFAKİYETLE YAPTIK”

Konuşmasında zelzele konusuna parantez açan Lider Yalçın, “Depremde misyon yapmak herkese nasip olmuyor. Güç, gerilimli, düşünceli bir iş. Enkazdakilerin ve çıkanların imtihanı farklı bizimki daha bir farklı. Biz üç alanda vazife yaptık. Zelzele bölgesine yaraların sarılması gayesiyle takviye olmaya gittik. Sarsıntı bölgesinden kentimize gelenlere mesken sahipliği yaptık. Sonra da kendi depremzedelerimize yardım ettik. Bu çok kolay olmadı. Bu vazifeler hayatımızın en yumuşak yastığı olarak anılarımızda kalacaktır.” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Kızılay Talas Şube Lideri Ünal Yüksel, Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın’a yeni binanın üretimi için teşekkür plaketi verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir