Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kartal’a yeni futbol alanı

Kartal’a yeni futbol alanı

ateshaber ateshaber -
30 0

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Kartal Çarşı Mahallesi’mdeki Yakacık Stadı açılış merasiminde konuştu. Spor yapan çocukların ve gençlerin güzel eğitim almalarının çok değerli olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Eğitimle sporun tıpkı anda yürütülmesi sorunu, ülkemizde ihmal edilmiştir. Ben bunu hem geçmişte atlet olarak söylüyorum hem yönetici olarak hem de bir Belediye Lideri olarak söylüyorum. Aslında sporla eğitimi, birbirini dayanaklar hale getirmenin dünyada çok yeterli örnekleri var. Ancak itiraf edelim ki ülkemizde bu, çok başarılı sürdürülemiyor.

Hele hele futbol branşı, bunlardan bir tanesi. Bunun kesinlikle düzeltilmesi lazım. Burada sac ayağı var; bilhassa atletler, aileleri, spor kulüpleri. Alışılmış ki Ulusal Eğitim, yani okullarımız; ilkokul, ortaokul, lise, hatta üniversite ve alışılmış ki doğal ki lokal idareler. Bu üçlünün düzgün bir iş birliği, Türk sporunu hak ettiği yere getirir” dedi.

FIFA standartlarına uygun imal edilen Yakacık Stadı’nın açılış merasiminde konuşan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, “Yaptığımız her işi takip eden, bir biçimde yermeye, kötülemeye çalışanlar var. Fakat biz, işimize bakacağız. Argümanla söylüyorum; İstanbul’un icraatçı belediyeciliğinde tarihe geçen bir kademeye geldik. ‘300 Günde 300 Proje’ sürecini bitirdik. Artık kronometreyi bundan sonra durdurmuyoruz. Ucu nereye sarfiyat, onu da bilmiyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir