Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. İstanbul Vakfı kurban bağışlarını başlattı

İstanbul Vakfı kurban bağışlarını başlattı

ateshaber ateshaber -
29 0

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Vakfı’nın, bu yıl 4. kere düzenlediği Kurban Bayramı Bağış Kampanyası başladı. İnternet üzerinden müracaat sistemiyle yapılan kampanyaya katılmak isteyenler, https://istanbulvakfi.istanbul sitesi üzerinden bağışta bulunabiliyor. İstanbul Valiliği’nin (23-678) numaralı yardım toplama müsaadesine istinaden başlatılan kampanyada kurban pay bedeli 8.950 TL olarak belirlendi. Kampanya, 27 Haziran 2023 (Arife günü) saat 11.00’e kadar sürecek. Kurban Bağış Kampanyası ile bilgilere İstanbul Vakfı web sitesinden ulaşılabiliyor.

KESİMLER NOTER HUZURUNDA YAPILIYOR

Bayramın birinci günü, vekaleti alınan bağışçıların kurban kesim sürecine başlanacak. Kurbanlar, her yıl olduğu üzere dini vecibelere uygun, hijyenik ortamda, veteriner doktorların nezaretinde kesilecek. Bayramın üçüncü günü akşamına kadar devam edecek kesim süreçleri noter huzurunda görsel kayıt altına alınacak.

BİNLERCE MUHTAÇLIK SAHİBİ SEVİNECEK

Kesimin tamamlanmasının akabinde 3 gün dinlendirilen etler, kuşbaşı olarak pişirilip konserve haline getirilecek. Geçtiğimiz yıl kurban süreçlerine eklenen kolojenli et suyu, işkembe ve kelle paça çorbası üretimi bu sene de gerçekleştirilecek. Kurban derilerinin satışından elde edilen gelir eğitime dayanak olarak kullanılacak.

İstanbul Vakfı, geçtiğimiz yılki bağışlarla 700 bin aileye konserve ve 80 bin 500 çocuklu aileye de et suyu (katkısız kolojen), işkembe ve kelle paça çorbası ulaştırdı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir