Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Okullar erken başlıyor

Okullar erken başlıyor

ateshaber ateshaber -
21 0

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 16 Haziran’da tatile çıkmayı bekleyen öğrencileri üzecek bir açıklama geldi. Yapılan duyuruya nazaran 2023 yılının yaz tatilinin 1 ay daha kısa süreceği belirtildi. Yani okullar 1 ay daha erken açılacak. Hususla ilgili gelen açıklamalarda 1. sınıfların oryantasyon eğitimlerinin de öne çekildiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada okulların 1 ay erken açılacağını belirtti. Bu mevzuda yapılan açıklamada Türkiye’de eğitimin pandemi sürecinden sonra yaşanan sarsıntı felaketleri nedeniyle kesintilere uğradığını ve bu durumun öğrencilere önemli ziyanlar verdiğini belirtti. Şubat ayında yaşanan ve 11 vilayetimizi etkileyen zelzele felaketi sonrasında birçok öğrenci okullarına gidemedi ve yapılacak olan imtihanlarda hususlar eksiltildi.

Öğrencilerin yaşamış olduğu aksamalar nedeniyle tatili kısaltan MEB bu sayede hem eğitimde işlenmeyen müfredat eksiklerini tamamlayacak hem de öğrencilerin eskisi üzere tertipli okul hayatlarına tekrardan alışmasını sağlayacak. Böylelikle eğitimdeki eksikliklerde süratlice giderilmiş olacak.

Karar kapsamında koronavirüs periyodunda yaşanan pandemi süreci de tesirli oldu. Pandemi sürecinde hatırlarsanız neredeyse 2 okul periyodu büsbütün online olarak işlenmiş ve okullardaki müfredat önemli oranda aksamıştı. Bu sebeple MEB 1 aylık fazladan okul mühleti ile bu sorunun önüne geçmeyi hedefliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir