Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. iPad Pro ayağını denk alsın: İşte Samsung Galaxy Tab S9!

iPad Pro ayağını denk alsın: İşte Samsung Galaxy Tab S9!

ateshaber ateshaber -
25 0

Samsung’un sevilen tablet serisi Tab için yeni bir model daha yolda. Markanın Tab S8 modelinin ardından yeni gelecek olan amiral gemisi Tab S9 için tanıtım afişleri hazırlandı. Afişlere bakıldığında yeni Tab S9 için birçok ipucu bulmak mümkün. İşte Samsung Tab S9 özellikleri…

Yeni Samsung Galaxy Tab S9 su geçirmez olacak!

Yeni Samsung ürünlerini önümüzdeki Unpacked etkinliği ile beraber görmüş olacağız. Bu etkinlikte yeni Samsung telefonlara ek olarak, tabletler ve akıllı saatlerde tanıtılacak. Onlardan biri de Samsung Galaxy Tab S9 tablet modeli. Yeni modelin özellikleri resmi olarak açıklanmış değil ancak tanıtım afişlerine ve sızan bilgilere bakıldığında yeni modelin aşağı yukarı neye benzeyeceğini kestirmek zor değil.

Öncelikle en son yayınlanan tanıtım afişine bakıldığında cihazın arka tarafındaki sıçrayan su detayı oldukça ilginç. Muhtemelen Samsung yeni tablet modeli Tab S9’u suya dayanıklı olarak geliştirdi. Yani yeni Tab S9 su geçirmez özelliğe sahip. Eğer suya dayanıklılık tam kapsamlı olarak sağlanabilirse Tab S9, iPad Pro’ya karşı dayanıklılık konusunda maça 1-0 önde başlayacak.

Ekran konusunda ise ciddi bir değişiklik yaşanmış durumda. Bundan önceki serilerde S6, S7 ve S8 modellerinde LCD ekranlar kullanılıyordu. Bu ekranlar zamanla bir tabletten belki de en istenmeyecek şeye yani pikselleşen görüntülere sebebiyet veriyordu. Ancak bu durum artık değişti. Tab S9 modelleri tamamen AMOLED panellere sahip olacak.

Tabi bunların yanında S Pen’de kutuda yer alacak. Yeni Tab S9 modelin ile gelecek olan S Pen’in farklı özellikler sunup sunmayacağı ise bilinmiyor. S6, S7 ve S8 modellerinde sunulan S Pen kalemler tasarımsal renkler olarak birbirlerinden farklıydı ancak teknoloji olarak temelde aynı S Pen’lerdi. Yeni S9 modelindeki S Pen hakkındaysa detaylar belli değil.

Peki siz yeni Samsung Galaxy Tab S9 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir