Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. HEKKOP teşebbüs bayanların ufkunu açıyor

HEKKOP teşebbüs bayanların ufkunu açıyor

ateshaber ateshaber -
27 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Hacılar Erciyes Bayan Teşebbüsü Üretimi ve İşletme Kooperatifi (HEKKOP) standını Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu ile ziyaret eden Hacılar Belediye Lideri Bilal Özdoğan, üreten bayanların eserlerini sergiledikleri Kayseri Bayan Kooperatifleri Fuarı’na tüm Kayserilileri davet etti.

Emekle üretip gururla kazanan bayanların el emeği göz parıltısı çalışmalarının sergilendiği ve 16-25 Haziran tarihlerinde Kayseri Dünya Ticaret Merkezi fuar alanında vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek olan fuara, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Hulusi Akar, Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı, Sayın Bayar Özsoy, Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, Vilayet Lideri Fatih Üzüm, ilçe belediye liderleri, protokol üyeleri, toplumsal medya fenomenleri ve bayan kooperatiflerinin üyeleri katıldı.

Kayseri’nin tüm ilçelerinde faaliyet gösteren 22 bayan kooperatiflerinin ürettiği eserlerin sergilendiği fuarda Hacılar Erciyes Bayan Teşebbüsü Üretim ve İşletme Kooperatifi de (HEKKOP) açtığı stant ile eserleri vatandaşlarla buluşturuldu.

Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu ile Kayseri Bayan Kooperatifleri Fuarı’nda HEKKOP’u ziyaret eden Hacılar Belediye Lideri Bilal Özdoğan Lider, burada yaptığı açıklamada;

“Kayseri’de faaliyet gösteren 22 kooperatifimizdeki bayan girişimcilerimiz ortaya çıkardıkları yapıtları fuar alanında hem sergiliyorlar hem de satış yapıyorlar. Hacılar olarak Hacılar Erciyes Bayan Teşebbüsü Üretim ve İşletme Kooperatifi (HEKKOP) olarak katıldık. Yaklaşık bir yıl evvel kurulan kooperatifimiz, bugün eser çeşitliliğini fuarda gördüğümüz üzere artırmış durumda. Yüklü olarak besin bulunmakta. Reçelimizin her çeşidini ve kuru meyveleri görüyoruz. Kurabiyelerimiz, bilhassa duman kurabiyemizi ben tüm Kayseri’ye denemelerini tavsiye ediyorum. Kooperatifimiz uğraşlı çalışkan hanımlarımızdan konseyi. Sayın Kaymakamımızın önderliğinde, belediyemiz işbirliğinde kurulduğu günden beri daima yanlarında olmaya çalıştık. Bugün de burada üzerimize düşen ne varsa yapmaya, hem de güzel olsuna, yararlarına rahmet dilemek üzerine geldik. 16-25 Haziran tarihleri ortasında bütün Kayseri’yi hatta bütün Anadolu’yu buraya bekliyoruz. Buyursun gelsinler. 22 kooperatifimizin eserlerini burada görsünler, sağlıklı bir formda de mutfaklarında sevdiklerine ikram etsinler. Güzel olsun, Hanımlarımızın emeklerine yüreklerine sağlık” sözlerini kullandı.

Daha sonra kelam alan Hacılar Kaymakamı Burak Detlioğlu ise; “Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’in Kayseri’ye gelmesiyle bir arada Afyon’da kurduğu üzere burada da bir bayan kooperatiflerinin gelişimi ile alakalı ataklarda bulundu. Bizler de hem belediye olarak hem de Kaymakamlık olarak tüm sivil toplum kuruluşları olarak daima bir arada gönülden iştirak gösterdik. Sayın Liderimize teşekkür etmek istiyorum. Burada hakikaten bizleri her hususta destekledi. Kayseri’nin bayan olsun erkek olsun sahiden çalışkanlığıyla meşhur beşerler olduğunu biliyoruz. Hacılar düşünülemeyeni düşünen, yapılamayanı yapan bir ilçe. Bunu burada bayan kooperatifi bazında diyabetik reçel olarak görmekteyiz. Türkiye’de birinci kez bir bayan kooperatifi diyabetik reçel üretiyor. Buradan da reçelimizin tanıtımını yapmış olalım. Burada her türlü teşebbüslere karşı biriz, beraberiz. Tüm hemşerilerimizi standımıza bekliyoruz.” Dedi.

22 bayan kooperatifindeki bayanların ürettiği eserler, Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde 16-25 Haziran tarihlerinde konuklarını ağırlamaya devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir