Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. iOS 17’de mesaj göndermek artık çok daha kolay! İşte yeni özellik

iOS 17’de mesaj göndermek artık çok daha kolay! İşte yeni özellik

ateshaber ateshaber -
30 0

Apple, 6 Haziran’da düzenlediği WWDC 2023 lansmanında iOS 17’yi tanıttı. iPhone kullanıcılarının merakla beklediği yeni sürüm, şu anda test aşamasında. Önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak güncelleme ile ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

iOS 17, Siri ile mesaj gönderilecek uygulamayı seçebilecek bir özellik bulunduruyor

Apple, bugün iOS 17 Beta 2 programını yayınladı. Bununla birlikte birçok yeni özellik gün yüzüne çıktı. Bunlardan birisi de kolay bir şekilde mesaj göndermek isteyenler için birebir. iOS 17, Siri ile mesaj gönderilmek istenen uygulamayı kolayca seçtirecek.

Daha öncesinde Siri’ye “Mesaj gönder!” dediğinizde Apple’ın Mesajlar uygulaması aracılığıyla gönderirdi. Örneğin WhatsApp üzerinden mesaj göndermek istiyorsanız. “WhatsApp ile mesaj gönder” demeniz gerekiyordu .Şimdi ise iOS 17 ile kullanıcılar, mesajı göndermeden önce uygulamayı değiştirme seçeneği görecek.

iOS 17 Beta 2, dosya aktarımı için kullanacağı yeni bir AirDrop özelliği barındırıyor. Ek olarak daha ayrıntılı konum verileri sağlayacak Mikro Konum seçeneği de yer alıyor. Bir başka yenilik de Bekleme modu kısmında gerçekleşti. Mode, artık tüm bildirimleri kapatma seçeneğini destekliyor. Elbette seçilen bazı bildirimler hariç.

iOS 17 ile NameDrop üzerinden iPhone, iPad, Apple Watch aygıtlarında kablosuz veri transfer edebilir, iMessage ile check-in yapabilir, yanıtsız FaceTime aramalarında görüntülü mesaj bırakabilir ve AirTag’inizi 5 kişiye kadar aile paylaşımı yapabileceğiniz birçok yenilik bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir