Ateş haber hep yanınızda

 1. Anasayfa
 2. »
 3. TEKNOLOJİ
 4. »
 5. iOS 17 geliyor! – WWDC 2023 Apple canlı yayını!

iOS 17 geliyor! – WWDC 2023 Apple canlı yayını!

ateshaber ateshaber -
31 0

Apple, bu akşam gerçekleştireceği WWDC 23 (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı) ile cihazlarına göndereceği yeni iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 ile yeni cihazlarını tanıtacak. Akşam saat 19:30’da WWDC 23 canlı yayını ile sizlerle olacağız.

WWDC 23 Apple canlı yayını!

Tüm dünyanın gözü Apple’ın WWDC 23 etkinliğinde. SDN Kurucusu Hakkı Alkan, etkinlik yerinden yayınımıza canlı olarak bağlanıp heyecanını bizlerle paylaşacak. Ayrıca yayınımızda sizleri çeşitli hediyeler de bekliyor.

Apple‘ın her yıl düzenlediği ve merakla beklenen WWDC (Worldwide Developers Conference) etkinliği geldi çattı. Şirketin dünyanın dört bir yanından geliştiricilerle bir araya geldiği konferans, aynı zamanda iOSmacOSwatchOS ve tvOS gibi yazılımların yeni sürümlerinin tanıtımlarına da sahne oluyor.

Apple rakiplerine kıyasla karma gerçeklik dünyasına oldukça geç adım atıyor. Ürettiği ürünlerde en iyisi olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren şirket, pandemi süreci ve çip krizi derken başlığı defalarca ertelemek zorunda kaldı. Reality Pro adıyla sahne alması beklenen ürünün işletim sisteminin de xrOS olması bekleniyor. Ayrıca şirket, “xrProOS”,“realOS”, “Reality One”, “Reality Pro” ve “Reality Processor” gibi isimlerin de isim hakkını satın aldı.

15 inçlik MacBook Air

Daha önce birçok kez sızıntı bilgilere sahne olan ürünlerden birisi de dev ekranlı MacBook Air oldu. Yeni modelin 13,6 inçlik MacBook Air’a daha büyük ekranlı bir seçenek olması bekleniyor. 15 inçlik MacBook Air, 14 ve 16 inçlik MacBook Pro modelleri arasında boyutlandırılacak. Öte yandan 15 inçlik MacBook’un sahip olacağı işlemci ise henüz kesinlik kazanmış değil.

Mac Pro

Gelen bilgilere göre Mac Pro yakın zamanda tanıtılacak. Bununla ilgili somut bir bilgi yok ancak bazı kaynaklar ürünün bu etkinlikte sahne alabileceğini düşünüyor. Apple’ın aynı zamanda Intel işlemcilere veda ettiğini temsil eden Mac Pro, bu anlamda da şirket için oldukça önemli bir yere sahip.

iOS 17, iPadOS 17, MacOS 14 ve WatchOS 10

Apple, akıllı telefoni tablet, Apple Watch, Apple TV ve MacBook’larda kullanılan sistemlerini güncelleyecek. Öyle ki gözler, oldukça geniş bir tabanı olan iOS 17’de olacak. iOS, iPadOS ve macOS için radikal değişiklikler beklenmese de kullanıcıların beğenisine sunulacak birçok yeni özelliğin getirilmesi bekleniyor.

İşte iOS 17 ile sunulması beklenen bazı özellikler:

 • Kilit Ekranı yazı tipi boyutu seçenekleri
 • Özel Kilit Ekranı tasarımını diğer iPhone kullanıcılarıyla paylaşma seçeneği
 • Apple Music şarkı sözlerinin Kilit Ekranında görüntülenebilir olması
 • Apple Music’e basitleştirilmiş yeni arayüz tasarımı
 • Uygulama Kitaplığı klasörlerinin manuel olarak yeniden adlandırılabilir olması
 • Kontrol Merkezi tasarım değişiklikleri
 • El feneri parlaklık kaydırıcısı (Artık parlaklık seviyesi tıpkı ses ayarlarında olduğu gibi değiştirilebilecek)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir