Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. MAGAZİN
  4. »
  5. Hoş oyuncu renklerle diyette!

Hoş oyuncu renklerle diyette!

ateshaber ateshaber -
27 0

İSTANBUL (İGFA) –Güzel model, sunucu ve oyuncu Didem Aksu, televizyon ekranlarının efsane dizi sineması Avrupa Yakasında rol aldıktan sonra şöhret basamaklarını da süratle tırmandı.

Oyunculuk yanında görselliğin ön planda olduğu modellik ve sunuculuk işleri ismine fiziğini nasıl koruduğunu anlatan Didem Aksu, şaşkınlık yarattı.

Formunu renklerle koruduğunu lisana getiren Didem Aksu, Renkler iştahımızı nasıl etkiliyor hiç düşündünüz mü? Ya da fark ettiniz mi restoranlarda, kafelerde hangi renkler yüklü kullanılmış? Hangilerinde daha çok yiyip içtiniz mi mesela? Yapılan çalışmalar renklerin iştahımız, tükettiğimiz besinlerin porsiyonları ve yemek tercihleri üzerinde tesirli olduğunu göstermiş tabirinde bulundu. Didem Aksu diyet devrinde renklerin tesirlerini de Kırmızı, şahıslarda açlık hissini arttırırken birebir vakitte heyecan ve düşünmeden hareket etme üzere özellikleri uyarır. Bu da sizin düşünmeden daha çok tüketmenize neden olabilir. Güç ve heyecan rengi olan turuncu kırmızı üzere açlığı tetikler. Canlı ve enerjik bir renk olmasına rağmen rahatlatıcı bir tesiri de vardır. Yani şahısların rahat ve aç hissetmesini sağlar. Sarı İştahı uyarır. Bireylerin yedikleri şeylerden çok konuştuğu şeylere odaklanmasını sağlar. Ayrıyeten sarı renk serotonin hormonu salgılanmasını takviyeler. Böylelikle daha memnun hissetmesini sağlar. Bireyler daha memnun ve müspet oldukları vakitlerde savurgan bir hal sergileyerek tüketimi arttırabilirler. Toprak tonlarının sakinleştirici tesiri vardır, iştahı baskılamaz. Mavi rengin ise diyetin kahramanı olduğunu vurgulayan Didem Aksu, İştah baskılayıcıdır. Şayet daha az yemek istiyorsanız mavi renk tabaklarda yemeyi tercih edebilirsiniz ve mavi giydiğinizde yemek daha az aklınıza gelecek argümanında bulundu. Sevilen isim Didem Aksu “Renklerin dünyasını keşfettim ve birçok alanda kullanıyorum. Zayıflamak ve formumu korumak içinde renklerden faydalanıyorum” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir