Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Google, yapay zekayla mağazada kıyafet deneme derdini bitirecek!

Google, yapay zekayla mağazada kıyafet deneme derdini bitirecek!

ateshaber ateshaber -
25 0

Google, üretken yapay zeka teknolojisini kullanan yeni bir “sanal deneme” özelliğini açıkladı. Bu yenilik, kullanıcıların bir kıyafeti satın almadan önce yapay zeka ile denemelerini sağlıyor. Google, bir kıyafetin farklı farklı vücut tiplerinde nasıl görüneceğini görselleştiriyor.

Google’ın e-ticarette yapay zeka hamlesi çağ açacak

Google’ın yeni yapay zeka aracı, e-ticaret dünyasında çağ açmayı hedefliyor. Şirket, çeşitli sohbet botlarına ve görüntü oluşturma araçlarına güç veren üretken yapay zekayı kullanarak, kıyafetlerin farklı vücutlarda nasıl duracağını resmedecek. Ayrıca kıyafetin çeşitli pozlarda nasıl duracağını, katlanacağını veya kırışıklıklar oluşturacağını da gösterecek.

Yazılım devi, sanal kıyafet deneyimini geliştirmek için farklı kıyafet kalıplarını, cilt tonlarını, vücut şekillerini ve etnik kökenleri bir araya getirdi. Google ilk olarak Anthropology, Loft, H&M ve Everlane gibi popüler markaların kadın kıyafetlerine odaklanacak.

Yapay zeka desteği erkek kıyafetlerinde ise ilk olarak gömleklerde görülecek. Ancak Google, aracın hassasiyetinin zaman içinde iyileşeceğini ve farklı vücut tiplerinin ekleneceğini dile getirdi.

Buna ek olarak şirket, kullanıcının denediği ürünü internet üzerindeki diğer e-ticaret platformlarında da tarayacak. Böylece diğer satıcılardaki farklı renk, desen veya stillerdeki benzer ürünleri de gösterecek. Yapay zeka destekli bu görsel eşleştirme algoritması, kullanıcıların karşılaştırılabilir öğeler bulmasına sağlayacak.

Google’ın üretken yapay zekayı e-ticarete entegre etmesi, arama motorunu yapay zeka destekli hale getirmesini takip ediyor. Arama motoru, ilgili web sitelerinden önce yapay zekaya başvuracak. Böylece kullanıcının özel aramalarına kapsamlı yanıtlar oluşturulabilecek.

Siz Google yapay zeka desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir