Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ödemeler bayram öncesi yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ödemeler bayram öncesi yapılacak

ateshaber ateshaber -
16 0

ANKARA (İGFA) – Yeni Kabine’nin Beştepe’deki ikinci toplantısı 8 saat sürdü. Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kameralar karşısına geçerek “Millete Sesleniş” konuşmasıyla toplantıdaki ayrıntıları paylaştı.

“3 Kasım 2002 seçimleriyle başlayan Türkiye’nin siyasi istikrar ortamı, yeni sistem sayesinde artık kurumsallaşmıştır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’ye vakit ve güç kaybettiren ne varsa seçimlerle birlikte tarih olmuştur” dedi.

“Millete oyunu görmüş, sandıkta son kelamını söylemiş, kararını vermiştir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi yalnızca prangalardan kurtarmadık, birebir vakitte gücünü tam kapasite kullanabilir hale ulaştırdık. Muhalefetin de hakikatleri görmesini ve kabullenmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin birliğini, dirliğini, standartlarını yükeltecek adımları daima bir arada atalım diyerek, her türlü müspet teklifere yapan tenkitlere açık olduklarını söyledi.

Türkiye’yi sivil bir anayasa ile buluşturmaya çalışacaklarını kaydetti.

“MİLLETİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ”

“Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini belirtirken, “Geçen hafta emekli ve çiftçilerimizle ilgili müjdelerimizi söylemiştik. Bundan sonra da çitçimizi desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye’yi kalkındırmak isteyen kim varsa yanında olmaya devam edeceğiz. Biz bu milletin hizmetkarıyız. Temmuz ayı engelli ve engelli yakını aylıklarını erkene alıyoruz. 1,4 milyon kardeşimizi Kurban Bayramı öncesinde sevindiriyoruz. Yalnızca Haziran ayı içinde muhtaçlık sahibi vatandaşlara toplam 19 milyar lira ödeme gerçekleştireceğiz. Minimum fiyat komite çalışmalarına başladı. Görüşmeler taban ölçüde sürüyor. Memur maaş artış oranlarıyla ilgili meclis sürecini yakında başlatıyoruz. Kümemizin meclise sunacağı birinci konulardan biri bu olacaktır” diye konuştu.

“KADINLARIMIZ YENİ DEVİRDE DE ÖNCÜ ROL OYNAYACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayanların yeni devirde de her alanda öncü rol oynamaya devam edeceğini belirterek, “Türkiye Yüzyılı ülkemiz bayanlarının omzunda yükselecektir. Tayin ettiğimiz maksatlara emin adımlarla ilerleyeceğiz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir