Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Google Bard artık ileri düzey matematik sorularında da cevap verecek!

Google Bard artık ileri düzey matematik sorularında da cevap verecek!

ateshaber ateshaber -
26 0

ChatGPT’nin hayatımıza girmesinin ardından yapay zekanın geldiği nokta tüm dünya tarafından görülmüş oldu. OpenAI tarafından üretilen sohbet robotunun gösterdiği başarının ardından birçok dev şirket de yapay zeka çalışmalarını hızlandırmış durumda. Bu şirketlerden bir tanesi ise tabi ki Google.

Google Bard artık matematik işlemlerinde çok daha iyi olacak

Bard adını verdiği sohbet robotu ile yapay zeka alanına hızlı bir giriş yapan Google, sistemini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Google CEO’su Sundar Pichai son olarak yaptığı bir paylaşım ile Bard’ın artık çok daha yetenekli olacağını açıkladı.

Sundar Pichai yaptığı açıklama ile Bard’ı örtük kod yürütme adı verilen yeni bir teknikle güncellendiğini belirtti. Yapay zeka destekli sohbet robotu bu sayede hesaplama istemlerini algıladığında arka planda kod çalıştırarak kelime ve matematik problemlerinin doğruluğunu yakaşık olarak yüzde 30 oranında artıracak.

Yapay zeka sistemi, yeni güncelleme ile birlikte artık çok daha yeteneli hâle gelmiş durumda. Yeni örtük kod yürütme sistemi ile Bard’ın artık sadece sözlü olarak değil matematiksel işlemlere de en doğru cevabı vermesi hedefleniyor.

İnternete doğrudan erişebilir olması ile daha doğru ve güncel bilgilere ulaşım iddiası taşıyan Bard daha önce de görsel desteğini kazanmıştı. Sohbet robotu geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile, Google arama sonuçlarından alınan görsel sonuçları da kullanıcılarına aktarabilir hâle geldi.

Google Bard, tanıtıldığı günden bu yana gelişmeye devam ediyor. Google’ın Ön Eğitim ve Yardımcı Dil Modellemesi olan PaLM’ı kullanan Bard, edindiği yeni özellikler ile elini ChatGPT karşısında güçlendirmeye devam ediyor.

Son gelişmeler ile birlikte Google Bard, ChatGPT’ye karşı önemli avantajlar elde etmiş durumda. Bakalım bu durum kullanıcı sayılarına da yansıyacak mı? Peki siz Google Bard ve matematik hakimiyeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir