Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. TBMM 30. Lideri’ni seçti… Yeni Lider Numan Kurtulmuş oldu

TBMM 30. Lideri’ni seçti… Yeni Lider Numan Kurtulmuş oldu

ateshaber ateshaber -
15 0

ANKARA (İGFA) – AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, bugün mecilste yapılan 3. tıpta 321 oy alarak meclis lideri seçildi.

İlk çeşitte 317, ikinci tıpta 321 oy almasına karşı 400 oy alamadığı üçüncü tıp seçimlerine kalan Numan Kurtulmuş, üçüncü tıp için gereken 301 oy yerine 321 oy alarak meclis lideri seçildi.

Geçici Meclis Lideri MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli tarafından üçüncü tıp sonuçlarının açıklanması sonrasında Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık seçimi için teşekkür konuşması yaptı.

Hep birlikte Türkiye Yüzyılı’nın güçlü bir biçimde gerçekleşmesi için çabalarını vereceklerini belirten Kurtulmuş, Meclis başkanlığı vazifesini tüm siyasi partilerle diyalog içinde sürdüreceğimin bir sefer daha altını çizdi.

Anayasa’nın kendisine verdiği tarafsız unsuru içerisinde bütün siyasi partilerle diyalog içerisinde sürdüreceğini söyleyen Kurtulmuş, önlerinde çetin sıkıntılar olduğunu belirterek, “Tartışmayı en yüksek perdeden yaparak lakin asla ve asla buradan fikirlerimizi söyleyeceğimize inancım tamdır. Bu meclis Cumhuriyetin ikinci yüzyıl meclisidir. Türkiye’de hala darbe periyodunun izlerini taşıyan bu anayasadan kurtulmalıdır. Milletimizin bizden beklentilerinden biri yeni anayasadır” bildirisi verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir