Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Gerçekten dev gibi: Dünya’nın en büyük iPhone’u ile tanışın!

Gerçekten dev gibi: Dünya’nın en büyük iPhone’u ile tanışın!

ateshaber ateshaber -
15 0

Akıllı telefon üreticileri özellikle 2015 ve 2017 yılları arasında her yeni modelde daha büyük telefonların ortaya çıkmasıyla viral oluyordu. Öyleki bazı kullanıcılar iPhone 14‘ün 15’in bir televizyon kumandası kadar uzun ve büyük olacağını düşünüyordu. Hatta hatırlarsanız Samsung Galaxy Mega isimli bir telefon vardı. Ö dönem için gerçekten devasa boyutlara sahip bir telefondu. Peki size 3 metrelik bir iPhone olduğunu söylesem? İşte 3 metrelik dev iPhone ile ilgili detaylar…

Evet gerçekten 3 metre: Devasa iPhone!

Marques Brownlee adlı bir içerik üreticisi gerçekten dev bir iPhone üretti. Takipçileri için ilginç bir video yapmak isteyen Marques devasa boyutlarda ve tüm fonksiyonları çalışan bir iPhone üretti. Oldukça ilginç bir çalışma mekanizmasına sahip olan bu dev iPhone modelinin tüm ses açma kapatma ve güç tuşları da aktif olarak çalışıyor. Bir kameraya da sahip olan dev iPhone tüm donanımlara sahip gibi gözüküyor.

View this post on Instagram

A post shared by Marques Brownlee (@mkbhd)

Marques Instagram hesabında yayınladığı video ile telefonu sergiledi. Kasa olarak bir iPhone X modeline benzeyen dev iPhone aslında Android işletim sistemine sahip. Telefonun içerisinde bir adet Mac Mini bulunmakta. İçeride bulunan ve ana gücü sağlayan Mac Mini aslında içeride Android bir telefonu emülatör yardımı ile çalıştırmakta. Bu Android telefon dev bir dokunmatik ekrana bağlı ve iOS teması ile gizlenmiş durumda.

Android telefon iOS teması ile kendini gizliyor ve gerçek bir iPhone modeli gibi gözüküyor. Telefonda bir iPhone ile yapabileceğiniz tüm işlemleri yapabiliyorsunuz. Oyun oynamak, video izlemek veya tarayıcıda gezinmek istediğinizi yapabilirsiniz. Hatta bu dev telefonun sahip olduğu ön kamera sayesinde selfie bile çekebilirsiniz.

İşin arka tarafındaki sistemi öğrendiğinizde “ama bu bir iPhone değil” düşüncesine kapılabilirsiniz. Evet teknik olarak gerçek bir iPhone modeli değil. Ancak dışarıdan baktığınızda ve cihazın yapabildiklerini gördüğünüzde gerçek bir iPhone olmaması için eksiğinin de olmadığını söyleyebiliriz. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçekten bir iPhone modeline benziyor mu? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir