Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Manisa OSB’deki yangına müdahale sürüyor

Manisa OSB’deki yangına müdahale sürüyor

ateshaber ateshaber -
15 0

MANİSA (İGFA) – Manisa’nın Yunusemre ilçesi Eski Menemen Caddesi’ndeki Muradiye OSB’de geri dönüşüm ve demir çelik üretimi yapılan fabrikada şimdi belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Manisa Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Güvenlik ve Acil Durumlar Uyum Merkezi Başkanlığı (GAMER) ve sıhhat grupları ile Orman Genel Müdürlüğü’ne ilişkin 1 yangın söndürme helikopteri sevk edildi. Büyükşehir Belediyesi de 37 araç ve misyonlu takımlarla yangın söndürme faaliyetlerine takviye oldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, İtfaiye Dairesi Lideri Gürhan İnal, Kent Estetiği Dairesi Lideri Hakan Göktaş, Makine İkmal Bakım ve Tamirat Dairesi Lideri Emrullah Oğulluk da, mülki amirlerle birlikte yangın söndürme çalışmalarını yakından takip ederken, geri dönüşüm fabrikasındaki yangın söndürme faaliyetlerine ait bilgilendirmede bulunan İtfaiye Dairesi Lideri Gürhan İnal, “Tüm takımlarla birlikte geri dönüşüm hususlarını uzaklaştırıyoruz. Tıpkı vakitte helikopter de soğutma sürecini yapıyor. Hayli büyük bir alanda yanma var. Yalnızca fabrikanın bir yerinde giriş var. Süratli ulaşalım diye bir yerden daha giriş açtırdık. İçeride kimse yok, içerdekileri çıkarttık. Hiç kimsede bir sıhhat sorunu yok. Müdahalelerimiz devam etmektedir” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir