Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Gerçek ChatGPT deneyimi: Opera One yayınlandı!

Gerçek ChatGPT deneyimi: Opera One yayınlandı!

ateshaber ateshaber -
22 0

Opera, bugün resmi Twitter ve diğer sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, geçtiğimiz nisan ayında erken erişim sürümünü tanıttığı yapay zeka destekli Opera One tarayıcısını yayınladı. İşte detaylar…

Opera One yayınlandı!

Opera’nın Aria ismini verdiği yapay zeka destekli tarayıcısı Opera One bugün yayınlandı. Bu sayede artık kullanıcıların sorularına ChatGPT ile çok daha doğru bir şekilde yanıt verebilecek. Fakat Opera hesabınızla giriş yapmanız gerekeceğini belirtelim.

Opera tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Bugün, Opera’nın amiral gemisi tarayıcısı bayrağı yepyeni Opera One’a devrediyor ve amiral gemisi tarayıcıyı yeni bir tasarım, yenilikçi özellikler ve ilk gerçek yerel tarayıcı AI, Aria ile değiştiriyor. Opera’nın yeni tarayıcı yapay zekası Aria, Opera One’ın önemli bir bileşenidir ve kullanıcıların önde gelen üretken bir yapay zeka hizmetine ücretsiz erişimini sağlar.

Aria’nın GPT tabanlı çözümü, web ve Opera tarayıcı desteğinden alınan güncel bilgilerle daha da geliştirilmiştir. Opera’nın tescilli besteci AI motoru, canlı web araması ve OpenAI’ın GPT’sinin kombinasyonunu sağlayarak Aria’yı hem bir web hem de tarayıcı uzmanı yapar. Aria ayrıca, tarayıcıda metni vurgulayarak veya sağ tıklatarak kullanıcılara bağlamsal istemler veren Opera’nın AI Bilgi İstemlerini kullanır.

Opera One ayrıca kullanıcıların ctrl+/ (Win) veya cmd+/ klavye kısayolunu kullanarak bir kaplamayı görüntülemesine ve Aria ile etkileşim kurmasına olanak tanıyan yepyeni bir komut satırına sahiptir. Yenilikçi Sekme Adaları özelliği, sekmelerle etkileşime geçmek için daha sezgisel bir yol sağlayarak, sekmeleri içeriğe göre otomatik olarak gruplandırır.

Kullanıcılar farklı göz atma bağlamlarını ayrı tutabilir, sekmeleri hareket ettirebilir ve adaları daraltabilir. Modüler Tasarıma dayanan Opera One, tarayıcınızla etkileşim şeklinizi dönüştüren, daha sezgisel bir akıcı gezinme deneyimi sunar.

Opera One’ın yeni mimarisi, kullanıcı arayüzünü daha önce hiç olmadığı gibi hayata geçiren Çok Parçacıklı Birleştirici tarafından desteklenmektedir. Diğer Chromium tabanlı tarayıcılardan farklı olarak daha hızlı ve sorunsuz bir kullanıcı arabirimi katmanı sunar.

Opera One adı, Opera’nın tarayıcı sürümü 100’e ulaşmasının bir kutlamasıdır. Bundan böyle, Opera’nın adlandırma şeması her yıl güncellenecektir. Tüm bunlara sahip olmak için mevcut Opera tarayıcınızı güncelleyin, Windows, macOS ve Linux’ta buradan ücretsiz olarak indirin.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir