Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. 2. eldeki talep seçim sonrası dinginleşti

2. eldeki talep seçim sonrası dinginleşti

ateshaber ateshaber -
31 0

İSTANBUL (İGFA) – Geçtiğimiz haftalarda seçimin tesiriyle ortaya çıkan belirsizlik atmosferiyle ikinci el araba satışlarında önemli oranda talep artışı gözlemlenirken, seçim sonrasında istikrarlar değişti.

Zaman vakit yüzde yüzün üstünde ivme kaydeden araba satışları, belirsizliğin ortadan kalkmasıyla yerini sakinliğe bıraktı.

Oto ekspertiz noktalarındaki sirkülasyon, geçtiğimiz haftalara nazaran yüzde 50 düşerken, araba fiyatlarındaki artış ise devam ediyor.

Fiyatların artacağı telaşıyla mayıs ayı boyunca panik alım-satım yapıldığını kaydeden Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre, “Tıpkı borsada olduğu üzere yatırım hedefli alım satımların ağır olduğu bir periyodu geride bıraktık. Seçim sonrası tekrar en son tüketicilerin alanda olduğunu, sahiden gereksinimi olanların araba satın aldığını görüyoruz. Fakat bayramın ve tatil periyodunun yaklaşması, tekrar piyasayı hareketlendirecek, yatırımcı kitle ortaya çıkacak. Artık her 10 bireyden 5’i bu tasayla araç alıp satar hale geldi. Hala sıfır araç bulmak son kullanıcı için güç, tek alternatif ikinci el, fiyatlardaki artışın düşmesini temenni etsek de bu büsbütün taleple, dövizle ve sıfır araç fiyatlarıyla irtibatlı.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir