Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Gaziantep’te ‘trafik güvenliğine’ 6 bin reflektif yelek

Gaziantep’te ‘trafik güvenliğine’ 6 bin reflektif yelek

ateshaber ateshaber -
31 0

GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından karayolları genel yönetmeliğinde yapılan değişiklikle zarurî hale getirilen reflektif yelekler, Nail Bilen Caddesi üzerindeki bisiklet yolunda şoförlere dağıtıldı.

Etkinlikle etraf dostu ve sağlıklı ulaşım aracı bisikletin kullanımını artırmak ve inançlı sürüş için farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

SÜRÜCÜLER, REFLEKTİF YELEKLERİYLE TRAFİKTE DAHA GÜVENDE!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bisiklet yollarından şad olduğunu söyleyen bisiklet şoförü Serkan Bayraz, “Büyükşehir Belediyesi’nin en düzgün yaptığı yatırımlardan bir tanesi galiba bisiklet yolları. Büyükşehir bugün dünya bisiklet günü için yelek dağıtıyor. Çok mutlu olduk. Güvenlik açısından herkese öneriyoruz. Bundan sonra bende kullanacağım” dedi.

Soner Servet Kanlı ise, okula ve işe giderken bisiklet yollarını kullandığını lisana getirerek, “Bisiklet yolu benim için daha inançlı. Zira olağan trafik yolundan geldiğim vakit en köşe de olsam bile her vakit korna çalıyorlar. İnançlı değil. Bisiklet yolundan gitmek daha inançlı benim için. Geceleri reflektörlü giysilerle geziyorum” diye konuştu.

Bisikletini Büyükşehir Belediyesi’nden armağan aldığını belirten Resul Yılmaz da nizamlı olarak bisiklet kullandığına değinerek, “Okula gidip gelirken bununla gidiyorum. Çok hoş belediyemizin dağıttığı bisikletler. Gece ve gündüz daha inançlı olması için bu yelekleri giyiyoruz” tabirini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir