Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. ‘Hayat nöbeti’ öncesi son tatbikat

‘Hayat nöbeti’ öncesi son tatbikat

ateshaber ateshaber -
17 0

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kuzey kıyılarında evvelki yıllarda olduğu üzere çok hassas ve sıkı bir hazırlığa başladı.

İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ‘Hayat Timi’ yeniden güçlü bir takımdan oluşturuldu. Cankurtaran sayısı ise bu yıl 3 farklı ilçe için 70’in üzerine çıkarıldı.

Karasu, Kocaali ve Kaynarca’da toplamda 54 kilometrelik alanı kapsayan sorumluluk bölgesinde hayat nöbetinden evvel eğitim süreci başladı. Öncesinde imtihana tabi tutulan ve vazife için seçilen cankurtaranlar Karasu Sahili’nde eğitim ve tatbikatlara başladı. Suda ve suyun dışında müdahale, sudan çıkarma, boğuşma, taşıma, kalp masajı imtihanlarından geçti.

15 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Her yıl tatil döneminde milyonlarca insanın konuk olduğu kuzey kıyılarında bu yıl da gaye güçlü bir grup çalışmasıyla hiç can kaybı vermemek.

Cankurtaranların misyonu 15 Haziran’da başlayıp 15 Eylül tarihine kadar devam edecek. 45 kulede ellerinde telsiz ve tam teçhizatla nöbete başlayacak olan ‘hayat timi’ haftanın 7 günü 19.00’a kadar misyon yapacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir