Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Erdoğan: 650 bin sarsıntı konutunu tamamlayacağız

Erdoğan: 650 bin sarsıntı konutunu tamamlayacağız

ateshaber ateshaber -
21 0

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı hasebiyle yayımladığı bildirisinde, tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

“KURBAN BAYRAMI’NIN TÜM İNSANLIĞA HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM”

“Rabbimize, bizleri bir Kurban Bayramı’na daha sıhhatle, huzurla ve afiyetle ulaştırdığı için sonsuz hamdediyoruz. Kurban Bayramı’nın; ailelerimize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları kaydetti: “Bayramlar; millet olarak birliğimizi, beraberliğimizi, ezeli ve ebedi kardeşliğimizi hatırladığımız mübarek günlerdir. Kurban Bayramı, bilhassa kurban ibadetiyle paylaşma ve dayanışmanın adeta doruğa çıktığı bereketli bir vakittir.”

6 Şubat sarsıntıları sebebiyle yüreklerin yandığı bu aylarda, Kurban Bayramı’nın, vatandaşlar ortasında kardeşlik iklimini daha da güçlendireceğine inandığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu vesileyle bir kere daha asrın felaketinde hayatını kaybeden 50 bini aşkın canımızı rahmetle yâd ediyor, ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum” tabirlerini kullandı.

“650 BİN SARSINTI KONUTUNU TAMAMLAMAKTA KARARLIYIZ”

Depremin yaralarını sarmak ve depremzedeleri en kısa müddette yeni yuvalarına kavuşturmak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geride bıraktığımız seçim periyodunda de bu hassasiyetimizi koruduk. Zelzele bölgesindeki kardeşlerimizi sık sık ziyaret etmek suretiyle hem acılarını paylaştık hem de alanda yürütülen çalışmaları şahsen takip ettik. İnşa ve ihya faaliyetlerimiz tüm süratiyle devam ediyor. Sarsıntı konutlarının birinci kısmının teslimatına inşallah ekim, kasım ayları prestijiyle peyderpey başlıyoruz. Milletimize kelam verdiğimiz halde, 319 bini birinci bir sene içerisinde olmak üzere, toplam 650 bin sarsıntı konutunu tamamlamakta kararlıyız” halinde konuştu.

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin geride bırakılmasıyla birlikte, artık ülkenin problemlerine daha fazla ağırlaşma imkânına kavuştuklarını tabir eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları kaydetti: “Bundan sonra tüm gücümüzü ve vaktimizi Türkiye’yi büyütmeye, milletimizin taleplerini karşılamaya hasredeceğiz. Buradan bir sefer daha verdikleri güçlü dayanakla ‘iki bayram ortasında bizlere iki demokrasi bayramı yaşatan’ aziz milletimin tüm fertlerine, yurt dışındaki gurbetçi kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Türkiye, son asrın en kritik seçimlerinden birini demokrasi şöleni içerisinde, yüzde 90’a varan rekor iştirak oranıyla, bütün dünyada gıptayla izlenen bir atmosferde, hamdolsun, muvaffakiyetle gerçekleştirmiştir. Seçimlerin kazananı; tartışmasız bir formda 85 milyon vatandaşıyla tüm Türkiye’dir.”

“TÜRKİYE YÜZYILIMIZI, BİR HAYAL OLMAKTAN ÇIKARIP GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Türkiye’nin tıpkı vakitte hizmetlerle, yapıtlarla, yatırımlarla ve ıslahatlarla dolu dolu geçireceği altın bedelinde bir beş sene daha kazandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz de milletimizin inancına layık olabilmek ismine, kabinemiz ve ittifak ortaklarımızla birlikte omuz omuza çalışacağız. 29 Mayıs sabahı prestijiyle inşasına başladığımız Türkiye Yüzyılımızı, bir hayal olmaktan çıkarıp, Allah’ın müsaadesiyle, gerçeğe dönüştüreceğiz. Hedefimiz; milletimizin istiklal ve istikbal çabasında Cumhuriyetimizin yeni yüzyılını, her açıdan yeni bir devrin, yepisyeni bir şahlanışın, yeni bir toplumsal mutabakatın miladı hâline dönüştürmektir. Bununla ilgili hazırlıklarımızı yaptık, takımımızı oluşturduk, amaçlarımızı belirledik. İnşallah milletimizin çizdiği istikamette yürüyerek Türkiye Yüzyılı menziline kesinlikle varacağız” halinde konuştu.

Son 21 yıldır olduğu üzere gelecek beş sene boyunca da yeniden aşkla çalışacaklarını, eser ve hizmet siyasetinden asla taviz vermeyeceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, iletisini şu cümlelerle tamamladı: “Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin diyorum. Hac farizasını yerine getirme niyetiyle şu an kutsal topraklarda bulunan kardeşlerimizin ibadetlerinin kabul olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum. Kurban Bayramı ziyaretleri ve tatil hedefiyle yollara çıkan tüm vatandaşlarımızdan, trafik kurallarına titizlikle riayet etmelerini istiyorum. Kurban Bayramı’nın hepimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor; sizleri bir kere daha muhabbetle selamlıyorum. Bayramınız mübarek olsun.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir