Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Bursa’da kıyma çektirme fiyatlarına artırım

Bursa’da kıyma çektirme fiyatlarına artırım

ateshaber ateshaber -
37 0

SİMLANUR İNCE / BURSADA BUGÜN

BURSA (İGFA) – Kurban Bayramı’na bir gün kaldı, Bursa’da kasaplar ise hazırlıklarını tamamladı. Kasaplar kıyma çektirme fiyatlarına artırım yaptı. Yıldırım Bölgesi’nde bir kasapta kıyma çektirme fiyatı 5 liradan 10 liraya çıkartılırken Nilüfer’de bir kasapta ise 6 liradan 15 liraya çıkartıldı.

YILDIRIM’DA 10, NİLÜFER’DE 15 LİRA

Ekonomik meşakkatler, vatandaşın geçim sıkıntısı, her geçen gün değişen fiyatlar kıyma çektirme fiyatlarını da etkiledi. Bursa’da geçen yıl 5 liraya çektirilen kıymanın bu Kurban Bayramı’nda zamlandığı görüldü. Yıldırım ilçesinde bir kasap, geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda 5 liraya çekilen kıymanın bu Kurban Bayramı’nda 10 lira olacağını söyledi. Nilüfer ilçesinde bulunan kasap ise geçen Kurban Bayramı’nda 6 lira olan kıyma çektirme fiyatının bu yıl 15 lira olacağını belirtti. Kurban etlerini parçalama fiyatıysa 40 lira olarak belirlendi.

KURBAN ETLERİNİ PARÇALAMA FİYATI 40 LİRA

Kasap Emin Ulu, “Kıyma çektirme fiyatları geçen yıl kilo başına 5-6 lira civarıydı. Bu yıl 10-15 lira ortası yapmayı düşünüyoruz. Kurban etlerini parçalama fiyatı geçen yıl Kurban Bayramı’nda 15 -20 lira ortasındaydı, bu yılsa 40 lira olacak” dedi.

“VATANDAŞLAR ET ALAMADIĞI İÇİN KURBANLIK ALMAYA YÖNELDİ”

Vatandaşların pahalılıktan ötürü et alamadığı için kurbanlık almaya yöneldiğini söz eden Ulu, “Yüzde 80 civarında kurbanlık satışı oldu, kıyma çektirme işinin de güzel olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir