Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. EHF-THF iş birliği ile hentbola birinci adım atıldı

EHF-THF iş birliği ile hentbola birinci adım atıldı

ateshaber ateshaber -
32 0

ANKARA (İGFA) – Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) ve Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) iş birliğindeki “#Hentbolİyileştirir” (#HandballHeals) projesi kapsamında oluşturulan İstekli Timi, depremzedelere takviye olmak, bölgede bulunan konteynerlerde yaşayan çocuklarımıza moral vermek ve spor aracılığıyla psikososyal manada takviye sağlamak emeliyle, zelzele bölgesindeki birinci çalışmasına Osmaniye ve İskenderun’da başladı.

Osmaniye ve İskenderun’da; temel hentbol öğretimi ile kısa periyodik sportif aktiviteler yapmak üzere bölgeye giden THF çalışanı ve hentbolculardan oluşan İstekli Timi’nde Ankara’dan Zeki Pehlivan, Zeynur Pehlivan, Barış Çelik, Muhammed Ateş; Mersin’den Selçuk Karcı, Kadir Kaçmaz, Özgür İlmek, Ozan Kaya; Osmaniye’den Onur Duru, Yaren İpek Köle, Zilan Delal Akgün, Zilan Beltekin katıldı.

THF Genel Koordinatörü Zeki Pehlivan, “Türkiye Hentbol Federasyonu olarak Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve birçok kentimizi etkileyen sarsıntının yaralarını sarmak için başlattığımız yardım kampanyasını ve Hentbol İstekli Timi çalışmalarımız EHF tarafından çok bedelli bulundu ve kampanyaya takviye vereceklerini duyurdular. Bu kapsamda birinci çalışmamızı Osmaniye ve İskenderun’da hayata geçirdik. Projemiz uzun soluklu bir proje ve önümüzdeki aylarda da devam edecek. Projeye takviye olmak isteyen istekli arkadaşlarımızın katkılarını bekliyoruz. Bir sonraki etkinliğimizin vaktini tekrar federasyonumuz bağlantı kanallarından duyuracağız” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir