Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Eğitim-Sen Bursa: Problemler arttı, iktidarın bir şey yaptığı yok!

Eğitim-Sen Bursa: Problemler arttı, iktidarın bir şey yaptığı yok!

ateshaber ateshaber -
28 0

Merve ÖZDEMİR ÇEVİK – Onur POLAT / Herkes Duysun
BURSA (İGFA) –
Eğitim Sen Bursa Şube Lideri Derviş Fazilet, eğitimde yaşanan ve yapısal hale gelen meseleler hakkında Herkes Duysun mikrofonuna açıklamada bulundu. Fazilet, eğitimde ticarileşme ve eğitimi dinselleştirme uygulamalarının sürat kesmeden devam ettiğinin de altını çizdi.

Sene başından beri okullarda yaşanan meseleler ve gereksinimlerin hala karşılanmaması konusunda büyük kasvetler yaşadıklarını söz eden Eğitim Sen Bursa Şube Lideri Derviş Fazilet, “Sene başında okullarımızın ve eğitim işçilerimizin gereksinimlerini açıklamıştık. Onlara yönelik hiçbir değişiklik olmadı. Hala daha okullarımızda güvenlik vazifelisi yok. Yardımcı işçi yok denecek kadar az. Bir birçok İŞ-KUR’ dan süreksiz müddet ile görevlendiriliyor. Okullarımızda fiyatlı öğretmen arkadaşlarımız çalışıyor. Yani okullarımızın gereksinimleri sen başında neyse seneyi bitirdik ve yeniden tıpkı gereksinimlerimiz devam ediyor. Pekala siyasi iktidar bunu değiştirmek için bir şey yapıyor mu? Maalesef bir şey yaptığını görmüyoruz.” dedi.

EĞİTİMDE TİCARİLEŞME VE EĞİTİMİ DİNSELLEŞTİRME

Eğitimde ticarileşme ve eğitimi dinselleştirme uygulamalarının sürat kesmeden devam ettiğini söyleyen Fazilet, “Öğrencilerimizin okullara aç geldiğini, okullarda öğrencilerimize en azından 1 öğün fiyatsız yemek verilmesini istemiş olmamıza karşın çeşitli dernek ve vakıflara çok rahatlıkla paralar aktarılabiliyor. Öteki yandan özel okul oranı yüzde 2-3’lerden yüzde 10’lara dayanmış durumda. Bilerek isteyerek kamu okulları itibarsızlaştırılıyor, öğretmenlik mesleği itibarsızlaştırılıyor ve özel okulların önü açılıyor maalesef.” dedi.

BURSA’YA ULUSAL EĞİTİM MÜDÜRÜ DAYANMIYOR!

Eğitim Sen Bursa Şube Lideri Derviş Fazilet Erdem, Bursa’nın son 3 yıl içerisinde 5 Ulusal Eğitim Müdürü değiştirdiğini söylerken, “Sanırım bu 6. olacak. Bursa’ya Ulusal Eğitim Müdürü dayanmıyor. Şayet ki bu görevlendirdiğiniz beşerler bu işi beceremeyecekse niçin görevlendiriyorsunuz. Yok becerebiliyorlarsa şayet 3-5 ayda neden değişiyor. Kolay bir okulda bile bu kadar çok yönetimci değiştirseniz o okuldan eğitim öğretim manasında artık bir şey beklemeniz mümkün değildir” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir